SON TV

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ilk ziyaretini HSK’ya yapıyor

Geçtiğimiz günlerde Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeleri Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuş başka bir gün ise Bakan Tunç, kararname çalışmalarıyla ilgili brifing almıştı. Bu gelişmelerin ardından Bakan Tunç, bugün Hakimler ve Savcılar Kurulu’nu ziyaret edecek. Adalet Bakanı olduktan sonra ilk ziyaretini Hakimler ve Savcılar Kurulu’na yapacak olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan bu ziyaret kapsamında Bakan Tunç’un HSK üyelerinden brifing alacağı öğrenildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ilk ziyaretini HSK’ya yapıyor

Adalet Bakanlığı Yılmaz Tunç, teşkilat birimlerinden brifing almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde HSK Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Akif Ekinci, Birinci Daire Başkanı Halil Koç ile HSK üyeleri, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştu.

Bir başka gün ise HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, HSK Genel Sekreteri Seyfi Han ve Genel Sekreter yardımcısı Reşat Sağlık kararname çalışmalarıyla ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a bakanlıkta sunum yapmıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından Bakan Tunç, bugün HSK’yı ziyaret edecek. Adalet Bakanı olduktan sonra ilk ziyaretini HSK’ya yapacak olması nedeniyle bu ziyaret ayrı bir öneme sahip. Ziyaret kapsamında HSK üyeleriyle bir araya gelecek olan Tunç, aynı zamanda brifing alacak.