SON TV

Adalet Bakanlığı’na flaş atamalar

Adalet Bakanı Yardımcılığı görevlerine flaş atamalar gerçekleştirildi. İşte o isimler…

Adalet Bakanlığı’na flaş atamalar

Son olarak Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş’in Anayasa Mahkemesi Üyeliği görevine atanması ardından boş bulunan Adalet Bakanlığı Adalet Bakanı Yardımcılığı görevlerine flaş isimler atandı.

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ilişkin atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Adalet Bakan Yardımcısı olan 3 isim şu şekilde;

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz Adalet Bakan Yardımcısı oldu.

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş Adalet Bakan Yardımcısı oldu.

Zekeriya Birkan Adalet Bakan Yardımcısı oldu.

İŞTE O KARARLAR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yapılan bu atamaları sosyal medya hesabından paylaşarak atanan Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş’a “Hayırlı olsun” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Bakan Gül, yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.”

Zekeriya Birkan

1967 yılında Trabzon’da doğan Zekeriya Birkan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra serbest avukat olarak çalıştı. Bursa Barosu Başkanlığı yapan Birkan, 25 ve 26’ncı dönemlerde AK Parti Bursa Milletvekilli olarak görev yaptı. Birkan, evli ve üç çocuk babası.

Şaban Yılmaz

1970 yılında Rize’de doğan Şaban Yılmaz, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Yılmaz, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Şaban Yılmaz, evli ve iki çocuk babası.

Uğurhan Kuş

1973 yılında Sivas’ta doğan Uğurhan Kuş, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Kuş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapıyordu. Kuş, evli ve üç çocuk babası.

5/5 (1 Review)
ETİKETLER: