SON TV

Afyon’da 3 saldırgan, mültecileri eve kapatıp öldüresiye dövdü!

Afyonkarahisar'da üç kişi bir eve kapattıkları mültecilere kemer ve sopayla döverek eziyet etti. İşkenceciler, mültecilere zorla "Atatürk, CHP, altı ok, Kılıçdaroğlu" gibi sözler söyletip küfür etti. Sosyal medyada paylaşılan ve vatandaşların tepkisini çeken olayla ilgili Çay Cumhuriyet Başsavcılığı, mültecilere eziyet eden kişilerin olay gecesi tutuklandığını açıkladı.

Afyon’da 3 saldırgan, mültecileri eve kapatıp öldüresiye dövdü!

Afyonkarahisar’da üç kişi zorla bir eve kapattıkları mültecilere küfür edip işkence uyguladı. Acımasızca yaptıkları kaydeden üç kişi, mültecilere zorla “Atatürk, altı ok, Kılıçdaroğlu” gibi sözler söyletti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde işkencecilerin kemer ve sopayla mültecilere eziyet ettiği görüldü.

Görüntüleri izleyen sosyal medya kullanıcıları tepkilerini dile getirirken işkencecilerin gözaltına alındığı öğrenildi.

Çay Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Başsavcılık’tan yapılan açıklama şöyle:

“Afgan uyruklu iki kişi evlerine gitmek amacıyla yolda yürüdükleri sırada daha önceden tanımadıkları ve aralarında herhangi bir husumet bulunmayan şüpheliler B.M.Ç ve Y.Ç ile suça sürüklenen çocuk B.K tarafından durdurulmuş, hakaretlerle birlikte darp edilmeye başlanmıştır.

Bu sırada mağdurlardan biri şüphelilerin elinden kaçmış, ancak diğer mağdur şüpheliler tarafından cebir ve tehdit kullanılmak suretiyle B.K’ya ait eve götürülmüş olup orada da şiddet, eziyete maruz bırakılmıştır.

Yapılan ihbar sonucu derhal Çay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış şüpheliler aynı gece Çay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınmışlardır.

“Çay Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı ile şüpheliler B.M.Ç ve Y.Ç tutuklanmış, SSÇ, B.K ise adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.”

YeniŞafak