SON TV

AK Parti her ilde aday çıkaracak mı? Erdoğan’dan AK Parti-MHP ittifak açıklaması

Grup toplantısı sonrasında İstanbul adayıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul için şu an çalışmalar yürütülüyor. AK Parti'nin İstanbul gibi bir yerde aday çıkaramama gibi bir sorunu olur mu" dedi. AK Parti-MHP ittifak görüşmelerine ilişkin de konuşan Erdoğan, "Karşılıklı mutabakat yapıyorsak karşılıklı jestlerimiz olacak" diye konuştu.

AK Parti her ilde aday çıkaracak mı? Erdoğan’dan AK Parti-MHP ittifak açıklaması

Başkan Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ak Parti’nin aday gösterdiği illerin dışında belediye başkan adayları açıklanmayan iller için ‘ittifak doğrultusunda MHP’ye bırakıldığı’ konusunda sorulara da cevap verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin merakla beklenen İstanbul adayına ilişkin, “Arkadaşlar çalışmalarını yürütüyor sorun falan söz konusu değil. Benim ağzımdan laf çekmeye çalışmayın” dedi.

“HER ŞEY TIKIR TIKIR GİDİYOR”

Binali Yıldırım için özel düzenleme yapılıp yapılmayacağına sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Bunu kim söylüyorsa iddiasını ispatlamakla mükelleftir. İstanbul adayı ile ilgili çalışmalar yürütülüyor. İstanbul gibi bir yerden aday çıkarmama gibi bir sorun yok, her şey tıkır tıkır gidiyor. Sadir Durmaz ve Mehmet Özhaseki teknik çalışmaları yapıyor. Neticelendikten sonra bize takdim edecekler kalan yerleri de oturup konuşacağız.”

“MHP İLE KARŞILIKLI JESTLERİMİZ OLACAK”

Başkan Erdoğan, “MHP’ye bırakılacak iller var mı?” sorusuna “Karşılıklı mutabakat yapıyorsak bizim de jestlerimiz olacak” yanıtını verdi.