SON TV

AK Parti’den “Gökçek ortak aday olacak” iddiasına ilk yorum

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Melih Gökçek'in AK Parti ve MHP'nin Ankara'daki ortak adayı olacağı iddiaları için, "Kapıyı ne açabilirim ne kapatabilirim" dedi.

AK Parti’den “Gökçek ortak aday olacak” iddiasına ilk yorum

Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimler için partiler harıl harıl çalışıyor. Özellikle İstanbul ve Ankara için kulislerde birçok ismin adaylığı gündeme geliyor. Bu isimlerin başında da Melih Gökçek geliyor.

MHP’nin adayı olacağı söylenen ve yeniden siyasetin ana merkezine kurulan Melih Gökçek hakkında son olarak AK Parti ve MHP’nin Ankara adayı olacağı iddiası ortaya atıldı. Başkent kulislerine bomba gibi düşen iddia için AK Parti’den ilk yorum Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’den geldi.

CNN Türk kanalına konuşan Özhaseki, Melih Gökçek’in AK Parti ve MHP’nin Ankara’daki ortak adayı olacağı iddiaları için “Kapıyı ne açabilirim ne kapatabilirim” dedi.

Özhaseki’nin canlı yayındaki açıklamalarından satırbaşları;

İttifak için yasal zemin oluşturulamadı. Keşke 1 yıl önce bu iş konuşulsaydı ve gerekli çalışmalar yapılabilseydi. İçimizde bu durumun hüznü var. Yerel seçimde ittifak olmasa da ipler tamamen kopmuş değil.

MELİH GÖKÇEK AÇIKLAMASI

Melih Bey, benim sürekli görüştüğüm ve yıllarca partimizde görev almış bir isim. MHP’den adaylığı konusunda gönlünden ne geçer bilemem. Kendisiyle yaptığım görüşmede bana ‘Ben AK Partiliyim” dedi.

ANKET ÇALIŞMALARI

Hangi büyükşehirde hangi adayın ne kadar oy alacağına ilişkin anket çalışmaları sürekli yapılıyor. Fakat bu anket sonuçları arkadaşlarımız arasında beklenti veya kırgınlığa neden olabileceği için paylaşılmıyor. Teşkilatlarımız da sürekli vatandaşla görüşerek adaylık konusunda çalışmalar yapılıyor.

ANKARA ADAYLIĞI

Şahsımla ilgili de Ankara adaylığı ile ilgili söylentiler var. Bununla ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Partimiz gerekli çalışmaları ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra hangi arkadaşımızın aday olacağını söyleyecektir. Tahminime göre de hiçbir arkadaşımız böyle bir görevi almaktan kaçınmayacaktır.”

Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlarımızın, komisyonun ve Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği karar doğrultusunda görevlerine devam edip etmeyeceği belli olacaktır. İki arkadaşımız da güzel işler yapıyorlar, eğer ki çalışmalar sonucunda öne çıkarlarsa neden görevlerine devam etmesinler.

“GÖREV VERİLİRSE KAÇINMAM”

Komisyonlardaki istişareler sonucu ismi geçen arkadaşlara görev verilmek istenirse geri çevirmezler diye düşünüyorum. İnsanların siyasete girmekte bir hedefi vardır. Kimisi maaş veriyor, geçimimi sağlayayım diyebilir. Kimisi içinden arzular girer. Arkadaşlarımız idealleri için, içindeki kaygılar için siyasete girdi. Bulunma sebebimiz Allah rızası için hizmet. Görev verilirse kaçınmam.

“VEKİLLERDEN BELEDİYE BAŞKANI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Arkadaşlarımız bir adaylık takvimi oluşturdular. Nihai karar yarın MKYK’da verilecek. Cumhurbaşkanımızın da onayıyla bu süreç netleşecek. Çok geciktirmeyi düşünmüyoruz, tahminime göre Aralık ayına kadar bütün adaylarımız belli olacaktır. Biz bütün belediyelerde seçimi alacak gibi hazırlanıp, ona göre çalışmalarımızı devam ettiyoruz. Genel olarak milletvekili arkadaşlarımızı, belediye başkanı adayı olarak düşünmüyoruz.

“O BÖLGENİN İNSANINI ADAY GÖSTERECEĞİZ”

Silopi’de, İdil’de 15 günde 1 su akıyordu. Yüksekova’ya gittiğimde hayretler içinde kalmıştım. Alt yapı sistemi yoktu. Vatandaşlar yaptığımız çalışmaları görüyor. Artık orada huzur var, güvenlik var. Terörün en şiddetli olduğu yerde bile memur arkadaşlar gönül rahatlığıyla sokakta geziyor. Biz o bölgenin insanlarını, kendi memleketlerinde aday olarak göstereceğiz.

0/5 (0 Reviews)