SON TV

Alman basını, Mesut Özil’in Azerbaycan paylaşımından rahatsız oldu

İşgalci Ermenistan'ın saldırdığı Azerbaycan'a desteğini açıklayan Mesut Özil’in paylaşımı, Alman basınını rahatsız etti.

Alman basını, Mesut Özil’in Azerbaycan paylaşımından rahatsız oldu

Almanya’da oynayan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil, sivillere saldıran Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları geri almak için amansız mücadele bir gösteren Azerbaycan’a desteğini açıklayan bir mesaj yayınladı.

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’in duyarlı davranışı, bir dönem Milli takımında bile top koşturduğu Almanya’nın basınında rahatsızlık uyandırdı.

ÖZİL’DEN ADALET ÇAĞRISI

Twitter hesabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir” sözünü paylaşarak Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını ekledi.

Özil daha sonra bir paylaşım daha yaparak, “Dağlık Karabağ bölgesi, uluslararası olarak Azerbaycan’ın bir parçası olarak kabul ediliyor ama illegal şekilde işgal edilmiş durumda. Ermenistan’ı Birleşmiş Milletler’in kararına uymaya ve silahlı çatışmaya son vermeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Ermenistan’ı kınayan ve barış çağrısında bulunan Özil, Alman basınını rahatsız etti.

Almanya’nın gazetelerinden Ntv, “Mesut Özil Erdoğan’ın elçiliğini üstlendi” başlıklı bir yazıyla, Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan yakınlığından duyduğu rahatsızlığı açık etti.

Yazıda Özil’in artık futbolcu değil, bir politikacı olduğu iddia edilerek, Ermenistan’ın savaş suçları görmezden gelindi ve Azeybaycan’a yönelik suçlayıcı ifadelere yer verildi.

Mesut Özil’in yaptığı barış çağrısını kötüleyen gazete, işgalci kuvvetleri savunduğu yazıda, yaptığı itibarsızlaştırma çabasını da gözler önüne serdi.