SON TV

Altın fiyatları düne oranla arttı!

Dolar ve Euro'nun haftabaşına oranla yükselişi altın fiyatlarını nasıl etkiledi? İşte 4 Ekim 2018 altın fiyatları...

Altın fiyatları düne oranla arttı!

Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilmek istenen ekonomik saldırılar ardından geçtiğimiz aylarda yükselişe geçen dolar ve euro kurları ardından altın da büyük oranda etkilenmişti. Fakat Türkiye’den gelen ekonomik adımlar ardından düşüşe geçen dolar ve euro kurunun ardından altın fiyatlarında da düşüş meydana gelmişti.

Peki bugün yani 4 Ekim 2018 günü altın fiyatları ne durumda? Çeyrek altında düşüş var mı?

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR OLDU?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın, çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Özellikle altın fiyatları arttıkça insanların gram altına olan talebi de arttı. Gram altın 4 Ekim sabahı 233,99 TL‘den alınırken 234,01 TL‘den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Çeyrek altın kuşkusuz vatandaşların en çok merak ettiği, en çok talep ettiği altın türleri arasında ilk sırada yer alır. Altın fiyatları araştırması yapan vatandaşlar genel olarak çeyrek altını merak eder. Çeyrek altın vatandaşlar arasında karşılıklı alışverişi sağlar, düğünlerde çiftlere armağan edilen ilk hediyelerdendir. Çeyrek altın bu saatlerde 372,08 TL‘den alınırken 380,73 TL‘den satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?

Yarım altın konusunda da araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, birikim ve yatırım alanı içerisinde ilgiyle takiplerini sürdürüyor. Yarım altın düğünlerde de tercih edilirken bu sabah saatlerinde 741,83’den alınırken 761,46 TL‘den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın da tıpkı diğer altın türleri gibi vatandaşlar tarafından tercih edilen altın türleri arasında yer almaktadır. Tam altın gelin ve damadın ailesi tarafından tercih edilen altın çeşitlerindendir. Tam altın bu sabah saatlerinde 1.534,82 TL‘den alınırken 1.574,15 TL‘den satılmaktadır.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını, vatandaşlar arasında genel olarak birikim açısından değerlendirilir. Cumhuriyet altınının çeyrek altından farkı şudur; hem gram hem de fiyat olarak çok daha pahalı olan Cumhuriyet altını uzun vadeli yatırım aracıdır, kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.550,00 TL‘den alınırken 1.570,00 TL‘den satılmaktadır.

ALTIN FİYATLARI DÜN NASILDI? TIKLA ÖĞREN

 

ETİKETLER: