SON TV

Amerikalı şirket temsilcileri yatırımlara devam mesajı verdi

ABD merkezli 30 şirketin temsilcisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptıkları görüşmede yatırımlara devam edeceklerini söyledi, Şirket yöneticileri Türkiye ekonomisine güven duyduklarını belirtti

Amerikalı şirket temsilcileri yatırımlara devam mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’ye kabul ettiği  Pepsi, Coca Cola, Boeing, Google ve Microsoft’un da olduğu ABD merkezli 30 şirketin temsilcisi yatırımlara devam mesajı verdi. Şirket yöneticileri, toplantıda Türkiye ekonomisine olan güvenlerini belirttiler.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Yatırımların devam edeceğini dile getiren Amerikalı devler, görüşmede “Türkiye’yi bölgesinde merkez ülke olarak görüyoruz, yatırımlarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI’NA DOSYA SUNDULAR

ABD’li 30 şirketin CEO’su Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonomiye yönelik beklentileri ve önerilerini anlattı. Bilişim, ilaç, kozmetik, gıda, giyim, perakende gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Amerikalı şirketler Erdoğan’a yatırım ve beklentilerine ilişkin bir de dosya sundu.

TÜRKİYE-AMERİKA İLİŞKİLERİ

Yatırımcılar, “Türkiye ile ABD arasında güçlü ekonomik ve ticari ilişkiler var. Türkiye’ye bu konuda güveniyoruz. İki ülke arasındaki yaşanan siyasi ve diplomatik gerginlikler önce ekonomiyi ve bizleri etkiliyor. Yatırımcılar ve iş dünyası olarak bunun olmasını arzu etmeyiz. İki tarafın da bu gibi hadiselerin zararsız atlatılması için üzerine düşen çabayı göstermesi gerekiyor” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye karşı alınan önlemlerin işletmelere zarar vermemesine dikkat edildiğini vurguladı.