SON TV

Mahkeme Rahip Brunson kararını verdi! Brunson serbest bırakıldı

Brunson davasında karar açıklandı! Son dakika...Brunson davasında karara varıldı. Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Brunson'un aldığı ceza, yattığı hapis cezasına sayılıyor. Bu nedenle Brunson tahliye edilmiş oldu. Rahip Brunson serbest!

Mahkeme Rahip Brunson kararını verdi! Brunson serbest bırakıldı

ABD’li rahip Andrew Craig Brunson davasında mahkeme heyetini kararını açıkladı: Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Brunson’un aldığı ceza, yattığı hapis cezasına sayılıyor. Dolayısıyla Brunson tahliye edilmiş oldu.

TAHLİYE EDİLMİŞ OLDU!

Son dakika haberi… İzmir Aliağa’da görülen Rahip Brunson davasında karara varıldı! Hakim, Brunson için Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Brunson’un aldığı ceza, yattığı hapis cezasına sayılıyor. Bu nedenle Brunson tahliye edilmiş oldu.

EV HAPSİ ve YURTDIŞI YASAĞI KALDIRILDI

Rahip Brunson’un aldığı ceza, yattığı hapis cezasına sayıldığı için ev hapsi ve yurtdışı yasağı kaldırıldı. Brunson, bu kararla evine gidebilecek.

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li rahip Andrew Craig Brunson, 4. kez hakim karşısına çıktı.

Brunson, ardından da davanın 4. duruşmasının görüleceği Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne saat 06.45 sıralarında getirildi. Kritik dava öncesi, yoğun güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti. Brunson’un gelişini de ulusal ve uluslararası çok sayıda basın mensubu takip etti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Brunson tüm savunmalarını Türkçe yaptı, kiliseye siyaset sokmadığını söyleyerek, tüm suçlamaları reddetti.

‘TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM, BERAATİMİ İSTİYORUM’

Beraatini isteyen Brunson ise ”Masumum. Türkiye’yi seviyorum” dedi.

SAVCI, MÜTAALASINI VERDİ

Davaya verilen aranın ardından savcı esas hakkında mütalaasını verdi.

ADLİ KONTROL ŞARTLARININ KALDIRILMASI İSTENDİ

FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis istemiyle yargılanan ABD’li Rahip Andrew Craig Brunson’un duruşmasında savcı, mütalaasında adli kontrol kararının kaldırılmasını talep etti.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Daha sonra savcı Brunson hakkında mütaalasını açıkladı. Buna göre Brunson’ın adli kontrol şartının kaldırılması istendi. Ayrıca Brunson’a 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

TANIKLAR İFADELERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Davada Brunson aleyhinde ifade veren tanıklardan üçünün ifadelerini değiştirdikleri belirtildi. Tanıklar Brunson’u suçlayan eski ifadelerini değiştirerek iddialarından vazgeçtiler.

Davanın kilit isimlerinden olan Levent Kalkan daha önce 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bazı askerlerin Brunson’un evinde kaldığını söylemiş ve bu bilgiyi Yılmaz Demircan’dan duyduğunu söylemişti.

Duruşmada Kalkan ve Demircan yüzleştirildi. Demircan, “Bu evde ben sadece Korelileri gördüm” derken, mahkeme başkanının “Hani FETÖ’cüler kalmıştı bu evde” şeklindeki sorusuna Levent Kalkan, “Ben böyle bir şey söylemedim” diyerek yanıt verdi.

Kalkan ifadesinin yanlış anlaşıldığını öne sürdü.

ETİKETLER: