SON TV

Ankara Adliyesi’ne büyük ayıp

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ, PKK, DHPK-C'ye yönelik soruşturmalar hız kesmeden devam ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi skandal bir karara imza attı. Hakim ve cumhuriyet savcıları ile adliye personelinin ulaşımının sağlanması için güvenlik açısından önem arz eden Ankara Büyükşehir Belediyesinin EGO servis hizmeti, mazot fiyatları gerekçe gösterilerek kaldırıldı.

Ankara Adliyesi’ne büyük ayıp

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü vatandaşların genel taleplerinin karşılanması ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla özel servis planlamalarına son verildiğini bildirdiği yazısını Ankara Adliyesi’ne gönderdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı İdari İşler Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiği yazıda, Ankara Adliyesi’ne tahsis edilen EGO servis hizmetlerinin faaliyetlerine devam etmesini talep ederek, terör soruşturma ve kovuşturmalarını gerekçe göstererek hakim, savcı ve adliye personellerine tahsis edilen servis hizmetinin devam etmesini talep etti.

VATANDAŞLAR DA KULLANIYOR
Ankara Büyükşehir Belediyesi, söz konusu talepler üzerine hakim ve savcılar için servis uygulamasını devam ettirme kararı alırken, adliye personellerinin kullanacağı EGO servislerini ise vatandaşın da kullanımına açtı. Adliye personellerinin itirazının ardından EGO Genel Müdürlüğü servislere devam edildiğini ancak vatandaşların da kullandığını kaydetti. Öte yandan mevcut güzergahlarda herhangi bir değişikliğe gidilmediğini belirten EGO, adliye personeline sisteme farklı girilen adresleri kullanmaları gerektiğini bildirdi.

ABB DİLEKÇELERİ DİKKATE ALMADI
Daha önce herhangi bir durakta durmadan, personeli evlerine en yakın noktalarda bırakan EGO servisleri, 1 Ocak’tan itibaren güzergah üzerinde bulunan duraklarda durarak yolcu almaya başladı. Özellikle Sincan, Elvankent’te oturan hakim, savcı ve adliye personelinin, EGO’nun yapmış olduğu güzergahla mağduriyetleri bir kat daha arttı. Bunun üzerine adliye personeli talep ve dilekçelerini bildiren şikayetlerini yazarak EGO müdürlüğüne gönderdi. EGO Genel Müdürlüğü ise gelen dilekçeleri dikkate almayarak, adliye personelinin güvenliğini hiçe sayarak özel servis tahsisini yeniden uygulamaya koymadı.

KAYNAK:SABAH