SON TV

Ankara BİM Başkanlığı için gündemdeki yeni isimlere SONTV ulaştı

Esat Toklu’nun Danıştay üyesi seçilmesi nedeniyle halen boş bulunan Ankara Bölge İdare Mahkemesi (BİM) Başkanlığı görevi için ismi geçen adayları SONTV duyurmuştu. Yargı kulislerinde öne çıkan 3 ismi daha SONTV açıklıyor.

Ankara BİM Başkanlığı için gündemdeki yeni isimlere SONTV ulaştı

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu’nca boş bulunan Danıştay üyeliğine Ankara BİM Başkanı Esat Toklu seçilmişti. Toklu’nun Danıştay üyesi seçilmesiyle boşalan BİM Başkanlığı’na ise henüz bir isim atanmazken, kulislerde BİM Başkanlığı görevi için birçok isim konuşuluyor. Kulis bilgisine göre Ankara BİM Başkanlığı için konuşulan adaylar arasında Ankara Bölge İdare Mahkemesi 4. İdari Dava Dairesi Başkanı Abdurrahman Beşiroğlu, 2. İdari Dava Dairesi Başkanı Metin Ulukangil, 5. İdari Dava Dairesi Başkanı Gürbüz Uçar, 8. İdari Dava Dairesi Başkanı Bülent Küfüdür, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Metin Kahraman ve Danıştay Başsavcı Vekili Ahmet Pesen’in bulunduğu öğrenilmişti.

YARGI KULİSLERİNDE ÇOK KONUŞULAN İSİMLER

Yargı kulislerinde çok konuşulan bir isme daha SONTV ulaştı. Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı için kulislerde yoğun konuşulan isimlerden biri de eski HSK tetkik hâkimi, şimdi Ankara Bölge idare mahkemesi 13. İdare Dava Dairesi Başkanı Ercan Göktepeoğlu olduğu öğrenildi. İdari yargı çevrelerinde bu isme kıdeminin yeterli olmadığı ve kendisinden daha kıdemli başkanların ve hakimlerin bulunduğu gerekçesiyle sıcak bakılmadığı öğrenildi. Ankara Bölge İdare Mahkemelerinde görev yapan çoğu başkan ve hâkimlerin Ercan Göktepeoğlu’ndan yıllarca daha kıdemli oldukları, başkanlık görevinde bu sebeple yeterli performansı gōsteremeyeceği idari yargı çevrelerince konuşuluyor.

Ercan Göktepeoğlu

Diğer yandan Ankara Bölge İdare mahkemesi başkanlığı için yine kulislerde konuşulan isimlerden biri de Adalet Akademisi Başkanlığında görev yapan Osman Hazır ile Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Veli Karataş. Bu isimlere de idari yargı camiasinda kıdemlerinin yeterli olmadığı yönünde yorumlar yapıldığı öğrenildi.