SON TV

Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Avrupa’nın en büyük, dünyanın 3. büyük hastanesi Bilkent Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne başlandı.

Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

Şehir hastaneleri her geçen gün sayı olarak artmaya devam ederken, bunlardan biri de Ankara Şehir Hastanesi ya da bilinen diğer adı ile Ankara Bilkent Şehir Hastanesi oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önümüzdeki günlerde açılacak Bilkent Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Başkan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Sincan ilçesindeki Lale Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasında “Ankara’daki Şehir Hastanesi, Türkiye’nin en büyüğü olacak ve birkaç gün içerisinde inşallah açıyoruz.” demişti.

Bilkent Şehir Hastanesi, toplam bin 623 yatağı ile Avrupa’nın en büyük ama dünyanın tek seferde yapılan 3. büyük hastanesi olma özelliği taşıyor.

GÜNDE 100 BİN HASTAYA HİZMET VERİLECEK

Hastane, 1.3 milyon metrekare alanda kuruldu. Toplam 904 poliklinik odası, 259 poliklinik destek odası ile günlük 40 bin poliklinik hastasının tedavi edileceği Ankara Şehir Hastanesi’nde, günde 100 bin hastaya hizmet verilecek şekilde planlama yapıldı. Ayrıca, toplam 131 ameliyathanede günlük 650 ameliyatın gerçekleştirilmesi planlanıyor.

DİĞER HASTANELERİ DE BÜNYESİNDE BARINDIRACAK

Geçtiğimiz hafta en yakındaki Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nin, hafta sonu da Yüksek İhtisas Hastanesi’nin taşınmasıyla hasta kabulüne başlayan hastaneye, önümüzdeki haftalar içinde diğer hastaneler de benzer şekilde taşınacak.

8 BRANŞ HASTANESİNDEN OLUŞUYOR

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, toplam 8 branş hastanesinden oluşmakta. Bölgede sağlık üssü olarak, en son noktada hizmet verebilir bir organizasyon yapısıyla hareket ediyor olacak.

Toplam bin 623 yatağı ile Avrupa’nın en büyük ama dünyanın tek seferde yapılan 3. büyük hastanesini açmış olduklarını dile getiren Koca, “Geçen hafta ortası taşımaya en yakındaki Atatürk Eğitim Araştırma hastanesinden başlayarak hafta sonu da Yüksek İhtisas Hastanemizi taşıyarak hasta kabulüne başlamış olduk.” dedi.

Koca, bu sürecin devamında önümüzdeki haftalar içinde de diğer hastanelerin benzer şekilde taşınacağını ifade etti.

TRT Haber

ETİKETLER: