SON TV

Ankara’da kar yağışı nedeniyle okullar tatil

Ankara'da gece yarsı başlayan ve sabaha kadar devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Ankara Valisi Şahin, okulların tatil edildiğini açıkladı.

Ankara’da kar yağışı nedeniyle okullar tatil

Ankara’da gece yarsı başlayan ve sabaha kadar etkisini sürdüren kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle Ankara’da zaman zaman ulaşımda aksamalar meydana geldi.

OKULLAR TATİL

Ankara Valisi Şahin, “Kar yağışı beklentisi nedeniyle bugün Ankara’da okullar tatil edildi” açıklamasını yaptı.

Ankara Valiliği, kentte beklenen kuvvetli kar yağışı nedeniyle kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanların bugün idari izinli sayılacağını bildirdi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kuvvetli kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde gündüz bakım evleri, çocuk kulüpleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri ile halk eğitimi merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 14 Aralık Cuma günü, 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamuda görevli hamile çalışanlar ile engelli çalışanlar bu tarihte idari izinli sayılacaktır.”

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: