SON TV

AÖF 2018 sınav sonuçları açıklandı! AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı

AÖF 2018 güz dönemi ara sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. AÖF sınavına giren adaylar, AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile sınav sonuçlarını öğrenebilecek. AÖF 2018 sınav sonuçları sorgulama sayfası haberimizde...

AÖF 2018 sınav sonuçları açıklandı! AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı

AÖF 2018 sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu üzerinden sorgulanabilecek. AÖF sınav sonuçlarının ardından herhangi bir hata olduğunu düşünen öğrenciler, itiraz işlemlerini otomasyon üzerinden gerçekleştirebilecek. AÖF 2018 sınav sonuçları sorgulama ekranı için aşağıdaki linke tıklayınız.

AÖF 2018 SINAV SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3(üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik no ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilirler. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

BAŞARI NOTU NASIL HESAPLANIR?

Başarı Notu, dönem içi notları ile dönem sonu sınav notunun katkılarıyla hesaplanır.

Dönem içi notları; ara sınav, kısa sınav, sözlü sınav, ödev ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.

Açıköğretim Sisteminde yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak Başarı Notu hesaplanır.

Örneğin, bir dersin ara sınavından 70 ve dönem sonu sınavından 80 aldığınızı varsayalım. Bu durumda, ara sınavdan 21 puan ve dönem sonu sınavından 56 puan almış olacaksınız. Başarı notunuz ise, 21+56= 77 olacaktır.

Şunu belirtmekte fayda var: Bu hesaplama, ödev, uygulama, proje vb. olmayan dersler için geçerlidir.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: