SON TV

Arda Turan’ın burnunu kırdığı Berkay’ın doktorundan açıklama

Futbolcu Arda Turan'ın, geçtiğimiz günlerde eğlence mekanında kavga edip burnunu kırdığı iddia edilen ve ameliyata alınan şarkıcı Berkay'ın doktoru açıklama yaptı. Berkay’ın yarın taburcu olacağını söyleyen Doç. Dr. Erdem Güven, Berkay'ın durumu hakkında bilgi verdi.

Arda Turan’ın burnunu kırdığı Berkay’ın doktorundan açıklama

Arda Turanla bir eğlence mekanında tartıştıktan sonra burnuna yumruk yiyen şarkıcı Berkay, olay gecesi ameliyata alınmıştı.Tedavisi süren ünlü şarkıcının doktoru Erdem Güven açıklama yaptı. Güven, dün sabah Berkay’ın kendisini aradığını ve burnunda bir rahatsızlık hissettiğini söyledi. Burnunda çok parçalı kırık tespit edilen Berkay’ın gerekli müdahale ve tedavilerin ardından dün akşam ameliyata alındığını, burnunu eski haline döndürülmesi için bir operasyon yapıldığını belirtti.

İşte Doktor Erdem Güven’in Berkay’ın durumu hakkındaki değerlendirmesi:

‘Burnundaki nefes almasını engelleyen kemik eğriliğinin düzeltilmesi ve burnunun eski haline döndürülmesi için gerekli tüm müdahaleleri yaptık. Ameliyattan sonraki 12 saatlik dönemde her şey kontrolümüz altında. Şu anda tıbbı tedavilerine ve kontrollerine devam etmekteyiz” dedi.

Dr. Güven, Berkay’ın sesine etki edecek olumsuzlukların olup olmadığı konusunda, gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Doktor Güven, Berkay’ın burnunu orjinal şekliyle muhafaza ettiklerini kaydetti.

Güven, “Şu anda 10 günlük kritik bir sürecimiz var. Buradaki kemiklerin tam olarak kaynamasını sağlanması için gerekli destekleyici tamponların tutulması gerekiyor. Bu destekleyici tamponları yaklaşık 10 gün sonra alıp, burnun son halini aşağı yukarı görebileceğiz. Ödemlerin geçmesi daha uzun bir süreç, bu süreçleri beklememiz gerekiyor. Biz Berkay’ın beyin durumunu takip edeceğiz, olumsuz bir durumun çıkmaması için desteğimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.