SON TV

Azerbaycan Genelkurmay Başkanına ‘ajan’ iftirası

Ermenistan’ın saldırıları sonucu teyakkuza geçerek haklarını savunan Azerbaycan’ı yıpratmaya yönelik çalışmalar sosyal medyada da sürüyor. Son olarak Azerbaycan Genelkurmay Başkanlığı görevini 27 yıldır başarıyla yürüten Necmeddin Sadıkov’a saldırıldı.

Azerbaycan Genelkurmay Başkanına ‘ajan’ iftirası

Azerbaycan, Ermenistan’ın alçak saldırılarının ardından başlattığı operasyonlarla işgal altındaki topraklarını geri almanın yanında Ermenistan’a da büyük zayiat verdirdi. Sahada başarılı olamayacağını anlayan Ermenistan sempatizanları, çareyi kara propagandalarla kirli siyaset yürütmede buldu.

Azerbaycan Ordusunun başarısına gölge düşürmek isteyen Ermeni sempatizanı haber siteleri Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov’un görevden alınarak gözaltına alındığı, daha sonra da tutuklandığını öne sürdü.

‘RUS AJANI İDDİASI’

Sadıkov’un ‘Rus ajanı’ olduğu iftirasına suğunan yalan haberlerde Sadıkov’un başarıyla yürüttüğü görevinde 27 yıldır bulunmasının arkasında ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olduğu söylendi. Türk istihbaratının da konuyla ilgilendiği iddiaları ortaya atıldı.

TÜRKİYE AZERBAYCAN DOSTLUĞU HEDEFTE

Söz konusu haberlerde; Azerbaycan ve Türkiye’nin kardeşliği de hedef alındı. Türk SİHA’larının da katkılarıyla Ermenistan’a karşı büyük üstünlük sağlayan Azerbaycan ordusu Genelkurmay Başkanı’nın Ermenistan’a yönelik operasyondan uzak tutulduğu yalanları ortaya atıldı.

Yalan haberler bununla da sınırlı kalmadı. Sadıkov’un 7 subayın Tovuz’da şehit edilmesinden sorumlu tutulan Sadıkov’un, Türkiye’yi seven subaylara da baskı uyguladığı da öne sürüldü.