SON TV

Bakan Gül: “Sinop Adliyesi genişletilecek”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Sinop'a gitti. Sinop Valiliğini ziyaret eden Adalet Bakanı Gül, burada açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, Sinop ziyareti sırasında Adliye’nin genişletileceğini söyledi.

Bakan Gül: “Sinop Adliyesi genişletilecek”

Kentin Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet’in önemli şehirlerinden biri olduğunu söyleyen Bakan Gül, Sinop’u “Mutlu şehir” diye adlandırarak, mutlu insanlarla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti. Bakan Gül, hayata geçirilen meydan projesine katkıda bulunarak ellerinden gelen desteği verdiklerini bildirdi.

RESTORE EDİLEN SİNOP CEZAEVİ SİNOP’A DEĞER KATACAK

1999 yılında kapatılarak müzeye dönüştürülen eski Sinop Cezaevi’nin restore edildiğini anımsatan Bakan Gül, “Sinop eski cezaevi, Sinop’un kültür ve turizmine önemli katkıda bulunacak hale dönüştürülüyor. Cezaevi olmaktan artık çıkartılarak AB ile Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle burası restore edilmektedir. Bu da Sinop’a artı bir değer katmış olacaktır” diye konuştu.

SİNOP ADLİYESİ GENİŞLETİLECEK

Kent geliştikçe adliye anlamında hizmetlerin yetersiz kaldığını, bu nedenle adliyeyi genişleteceklerini anlatan Bakan Gül, şunları kaydetti:

“Adliye için yeni bir yer tahsisi yaptık. Mevcut adliyenin 15 kat büyüklüğünde. Projesini yapmaya başladık bakanlık olarak. Çok güzel bir proje ile ihtiyacı karşılayacak güzel bir adliyeye kavuşturacağız. Gerze ve Durağan adliyelerinin de projelerini yaptık. Sinop için ne gerekiyorsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” 

Sinop’a bağlı Boyabat ilçesinde de adliye sarayını inceleyen Bakan Gül, burada Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ve Adalet Komisyonu Başkanı Sefa Maraşlı’yı ziyaret etti. Sinop Adalet Sarayını ziyaretinde vatandaşlarla sohbet eden Bakan Gül, adliye bahçesinde açılan kitap bağış standını gezdikten sonra çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Bakan Gül ve beraberindeki heyet daha sonra Sinop Barosu’nu ziyaret etti.