SON TV

Bakırköy Adliyesi’nde meslektaşlarını dolandıran savcı Tamer Can tutuklandı

Bakırköy Adliye Sarayı’nda çok sayıda meslektaşı ile adli personeli dolandırdıktan sonra ortadan kaybolduğu iddia edilen ve Beyoğlu’nda saklandığı otelde kıskıvrak yakalanan Cumhuriyet Savcısı Tamer Can çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Bakırköy Adliyesi’nde meslektaşlarını dolandıran savcı Tamer Can tutuklandı

Bakırköy Adalet Sarayı bir savcının dolandırıcılık skandalıyla çalkalanmıştı. Adli tatilden sonra faklı nedenler ileri sürerek doğru düzgün işe gelmeyen Cumhuriyet Savcısı Tamer Can ucuza arsa ve araba vaadiyle aralarında meslektaşlarının da bulunduğu birçok kişiyi milyonlarca lira dolandırdığı iddia edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 500 bin TL kaptıran bir savcının şikâyeti üzerine Tamer Can hakkında soruşturma başlatılmıştı. Aynı zamanda HSK da savcı hakkında soruşturma izni vermiş, konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirmişti. Tamer Can’ın istifa dilekçesi verdiği, HSK’nın bunu kabul ettiği ancak tebliğ edilemediği öğrenilmişti.

Bir süredir kayıp olan Tamer Can’ın izine İstanbul’da ulaşıldı. Beyoğlu’nda bir apart otelin en üst katında saklandığı belirlendi. İhbar üzerine olay yerine giden Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri binanın etrafını sardı. Şüpheli belirtilen adreste yakalandı.

TUTUKLANDI

Emniyete götürülen şüphelinin işlemleri tamamlandı. İstanbul Adalet Sarayı’na gönderilen Tamer Can burada Başsavcılıkça sorgulandı. Sorgu işlemleri ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheli buradaki sorgusu ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.