SON TV

Barış’ları ‘KOÇ’lar kaçırdı, Soner de keçileri!

Barış’ları ‘KOÇ’lar kaçırdı, Soner de keçileri!

Hakan Soylu yine Oda TV, Soner Yalçın ve Barışlar ile ilgili çarpıcı bir analiz kaleme aldı.

İŞTE O ANALİZ

“Bir önceki analizimizde ODA TV Kurucusu Soner Yalçın’a tamamen hayal ürünü olarak kaleme aldığımız Taner’in şirin ve güzel bir gazeteciye olan aşkını anlatan hikayeyi okumasını önermiş, bizim hayal ürünü olan hikayelerimizi köşe yazılarında değerlendirmesi tavsiyesinde bulunmuştuk.

Ancak, ODA TV’nin yayın akışını analiz ettiğimiz zaman Yalçın’ın Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) personelini deşifre eden ve tutuklu bulunan iki Barış’ın suçsuz olduğu yönünde gece gündüz hummalı bir çalışma ile algı haberleri ve köşe yazılarının paylaşıldığını gördük.

Bunun üzerine yeni bir hikaye yazmayı uygun bulduk. Bu hikayemizde tüm karakterlerin doğru, olayların ise tamamen hayal ürünü olduğunun altını da çizmek isteriz.

Bu hikaye, ODA TV’de yıldızları parlayan, iki Barış’ın, Soner Yalçın’a isyanı ile başlayıp, yol ayrımına giden süreci anlatıyor.

ODA TV’nin Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) personellerini ifşa haberleri gündeme geldikten sonra iki Barış durumu Soner’e bildirir. Soner, iki Barış’a herhangi bir durumun olmayacağı tesellisi ile iki Barış’ı geçiştirir. Bunun üzerine iki Barış, söz konusu haberden ceza alınıp alınmayacağı konusunda hukukçulardan görüş alır. Kanun ve işlenen suç açık olduğu için bütün hukukçular Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’na (MİT) çekilen operasyonun açık suç teşkil ettiği görüşünü verir. Hatta iki Barış’a tutuklanacağı bilgisini de ulaştırır.
Bu durumdan rahatsız olan iki Barış bir çıkış yolu aramaya başlar. Barış’lar ortak bir dil ile dar dairede güvenilir arkadaşı olan Yıldız ile buluşur. Durumu anlatır. Bütün yükü kendilerinin çektiğini, Soner’in ise milyonları götürdüğünü söylerler. Bunun üzerine Yıldız, iki Barış’a, “ALİ’nin üstüne yiğit, Zülfikar’ın üstüne kılıç yoktur” sözü ile teselli edip konuyu KOÇ lakabı ile tanıdığı bir isme götüreceğini ve kendisinden haber alana kadar sessiz kalmalarını söyler.

Bir gün sonra iki Barış’a arkadaşları Yıldız’dan mesaj gelir. Mesajda KOÇ lakabı ile tanınan isim ile acil bir görüşme sağladığı bilgisini verir ve görüşmeye geçilir.

Görüşmede durum anlatılır ve iki Barış’a patronlarının kendileri olacağı yeni bir internet portalı kurması ve finans edileceği teklifi yapılır. Bu teklifin de gizli kalması taahhüdü alınır. İki Barış teklifi kabul eder. İki Barış tutuklandıktan sonra bu proje büyük bir hızla çalışmaya başlar. Alt yapı, ofis ve yazılımın startı verilir.

Hiçbir şeyden haberi olmayan Soner’e bir önceki analizimizde paylaştığımız ve önerdiğimiz hikayemizden bir gün önce bu bilgi gider. Soner bu bilgi üzerine keçileri kaçırır. ODA TV’ye iki Barış’ın haksız olarak tutuklandığı algısı üzerine art arda haberler, analizler yazılması talimatı verir. Talimat yerine getirilse de Barış’ları KOÇ’lar, Soner’de keçileri kaçırmıştır.

Sonuç olarak; 17/25 darbe girişiminden önce bu tarz bir eyleme FETÖ aynı tarz ile girmiş, tetikçisi Mehmet Baransu’yu kullanıp haber sitesi adı altında bir alan adı aldırtmış, reklamı yaptırılmış, çarşaf çarşaf belge yayımlanacağı söylenmişti. Kısmen de olsa site kurulmuş, belgeler paylaşılmış, darbenin başarılı olacağı inancı ile sevinçlere boğulmuşlardı. Sonrası malum: Devlet’e operasyon çeken çok kullanışlı Baransu Silivri cezaevinde, ağababaları Houston’da fikir hocalarının kimisi itirafçı, kimisi firari!

Hakan Soylu