SON TV

Başkan Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı 4 güne çıkarıldı

Başkan Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı 4 güne çıkarıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısına video konferansla katıldı. Erdoğan bulunduğu Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne başkanlık etti.

Toplantıda ilk olarak 23-24-25-26 Nisan’ı kapsayan dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi önerisi masaya yatırıldı. Ancak bir süre önce gündeme gelen bu formüle Ramazan ayı öncesindeki yığılmayı önleme durumu kesinleştirilirse ancak başvurulabileceği belirtilmişti.

Başkan Erdoğan yaptığı ulusa seslenişte 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini açıkladı.

Erdoğan; “Milletimizin tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz.

22 Nisan akşamı yine 00,00’dan itibaren; 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00,00’a kadar bu devam edecek. 26’sında 24,00 itibariyle sokağa çıkma itibariyle sona erecektir. Bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Fırıncı, sucu, gazete bayileri, medya mensupları dahil olmak üzere tüm çalışan ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.