SON TV

Başkan Erdoğan sel bölgesinde! Bartın, Kastamonu ve Sinop afet bölgesi ilan edildi

Başkan Erdoğan sel bölgesinde! Bartın, Kastamonu ve Sinop afet bölgesi ilan edildi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sel bölgesi Kastamonu’ya geldi. Başkan Erdoğan cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunuyor… Başkan Erdoğan “Devlet olarak tüm imkanlarımızla felaketin ilk anından itibaren bölgedeyiz” dedi.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

4 bin 760 personel, 19 helikopter, 1 İHA, 66 ambulans, 41 UMKE, 630 hizmet aracı, 437 iş makinası ve pek çok araç gereç sahada faaliyet gösteriyor. Gözlerimiz yaşlı olarak sepetin içerisinde o yeni doğmuş yavrunun kurtuluşu gözlerimiz yaşarttı. Demek ki bizim böyle görevli arakdaşlarımız var.Hamd olsun Allah’a

Selden etkilenen Ayancık Devlet Hastanesi’ndeki hastalarımız başka hastanelere nakledilmiştir.

SELDEN ETKİLENEN YERLER AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Bugüne kadar depremden sele yangına kadar yaşadığımız her hadisede Türkyie’de hiç kimsenin sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdik.

Selden etkilenen 3 il Bartın, Kastamonu ve Sinop, Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildi.

Hayatını kaybeden insanlarımızı geri getiremeyiz ama devletimiz onun dışındaki her türlü kaybı telafi edecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir.

5.5 MİLYAR AĞAÇ DİKTİK

19 senede 5.5 milyar ağaç diktik. Yıkılanın yerine daha iyisini yaparak, yananın yerine daha fazlasını dikerek, eksilenin yerine daha çoğunu koyarak yolumuza devam ediyoruz. Nasıl diktiysek yine dikeceğiz. Küllerimizden ayağa kalkacağız. Dikili bir fidanları yok. Şimdi ise konuşuyorlar. Artık bu ülkenin insanlarının önünde artık ynei bir dönem başlayacaktır. Biz hedeflerimize yaklaştık.a standartlarımızı yükselttikçe mağruz kaldığımız saldırıların çapı da büyüyor.

Önce 2023 hedefimize ardından 2053 vizyonumuza yöneleceğiz.

KASTAMONU’YA İNER İNMEZ VATANDAŞA SESLENDİ

Batı Karadeniz’deki 4 il Kastamonu, Sinop, Samsun, Bartın’da meydana gelen sellerde, 25’i Kastamonu, 2’si Sinop’ta olmak üzere 27 kişi hayatını kaybetti. Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan burada otobüsten vatandaşlara seslendi. Başkan Erdoğan, “Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah’ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız.” dedi.

VATANDAŞLARI SELAMLADI

Erdoğan, 11 Ağustos’ta Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucunda sel ve su baskınlarının meydana geldiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde cuma namazı için Yeni Cami’ye gittiği sırada kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.

NE GEREKİYORSA SÜRATLE YAPILACAK

Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı otobüsünden hitap eden Erdoğan, şunları kaydetti: “Sizi selamlamadan geçmeyim istedim. Şunu çok açık, net söylüyorum, Allah’ın izniyle bu afetleri de aşacağız. Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız. Hiç merak etmeyin evelallah bu millet hiçbir zaman çömelmedi, yine çömelmeyeceğiz. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız ve süratle en kısa zamanda bütün mağduriyetleri gidermenin gayreti içerisinde olacağız. Bugün İçişleri Bakanım, Ulaştırma Bakanım, Çevre ve Şehircilik Bakanım hep birlikte buradayız. Yerinde değerlendirmeyi yapacağız.”

Erdoğan, diğer bölgelerde de bakanların ve milletvekillerinin bulunduğunu dile getirerek, tespitlerin ardından gerekli adımların atılacağını bildirdi.