SON TV

Başkan Erdoğan’dan seçim çıkışı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul seçim sayımlarına ilişkin açıklama geldi. Farkın az olması, usulsüzlüklerin ayyuka çıkması gibi birçok konuya değinen Erdoğan "İnşaAllah en ideal şekilde tamamlarız süreci" dedi.

Başkan Erdoğan’dan seçim çıkışı!

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Putin ile Ocak ayından bu yana üçüncü defa bir araya geleceğiz. Suriye başta olmak üzere birçok meselede görüşmeler gerçekleştirdik. Vize serbestisi de gündemimizde olacak.

İsrail’de Netenyahu’nun yaptığı iş yasa dışıdır.

Seçim süreci bitti bundan sonraki süreç bunun yargı kısmıdır. Yargı işinde de bu işin patronu YSK’dır. Bize gönül vermiş olan vatandaşlarımızın haklarını korumamız gerekiyor. Biz burada organize suçların işlendiğini gördük görüyoruz. Geçmişte Türkiye’de Ağrı’da, Yalova’da yapılan örnekler var. Avrupa’da da az farklı sonuçlar olunca bu sonuçlar halkı rahatlatmaz.

SEÇİM

Neredeyse bütünü usulsüz! Son sözü YSK söylediğinde bu iş noktalanacak. İnşaAllah en ideal şekilde tamamlarız bu süreci.

VATANDAŞ BİZE HUKUKUMU KORU DİYOR

Bütünü usulsüz. Bu işin seçim süreci bitti. Bundan sonraki süreç bunun yargı sürecidir. Yargı sürecinde de bu işin patronajı YSK’dır. YSK, özellikle tüm siyasi partileri sadece AK Parti’ye ait bir şey değil. Bize gönül vermiş tüm halkımızın özellikle demokratik haklarını kullanma noktasında hukuk çerçevesinde koruma mecburiyetimiz var. Ne diyor vatandaş ‘benim hukukumu koru’. Biz burada organize bazı suçların işlendiğini görüyoruz diyorlar.

ÖRNEKLERİNDE SEÇİM YENİLEME BİLE VAR

Ortada 320-330 bin civarında geçersiz oy var. Bunun sayımını yapamayız diyorsanız bunun ötesinde bir şey var. Geçmişte Türkiye’de Yalova’da, Ağrı’da bunun örnekleri var. Dünyaya bakıyorsunuz bırakın itirazları Amerika’da yüzde 1 gibi bir sıkıntılı oy miktarı olsa bakıyorsunuz seçimin yenilenmesine gidiyor. Bazı eyaletlerde yüzde 2. Bu kadar az bir farkla seçimi kazanması halkı rahatlatmaz diye düşünüyor.

10 milyonu aşkın seçmenin olduğu İstanbul’da 13-14 bin oy farkla seçimi kazandım havasına girmeye kimsenin hakkı yoktur. Gönüllerin huzur bulabilmesi için bütün yasal olarak müracaat edilmesi gerekli itiraz mercileri ilçe seçim kurulu, il seçimi kurulu, YSK’dır. Bu itiraz mercileri biter bundan sonra çıkan sonuca başımız gözümüz üzerinde deriz bu kadar basit. Sandıkta hırsızlıklar var. YSK’ya gidiş, sandıktaki örgütlü müdahaleye yöneliktir. Diğeri ise ayrı bir konu. Her iki kanaldan bu yürütülecektir. Temennim odur ki en iyi şekilde ortaya koyarız.”