SON TV

Başkonsolosluk konutundaki aramada önemli detaylar

Kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin Başkonsolosluk konutunda yapılan aramalarda emniyet yetkililerinin bir itfaiye aracı ile getirilen su motoru ve jeneratör kullandıkları görüldü. Yetkililerin bu ekipmanlarla özellikle konutun bahçesindeki su kuyusunda inceleme yapacağı öğrenildi

Başkonsolosluk konutundaki aramada önemli detaylar

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Washington Post yazarı gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması kapsamında Başkonsolosluk konutundaki incelemeleri devam ediyor. Konsolosluktaki aramalar sırasında emniyet yetkililerinin bir itfaiye aracı ile getirilen su motoru ve jeneratör de kullandıkları görüldü. Bu ekipmanlarla özellikle konutun bahçesinde bulunan su kuyusunda inceleme yapılacağı bildirildi. Konut üzerinde uçurulan drone da aramalara destek verdi.

Soruşturma kapsamında Suudi Arabistanlı yetkililerden oluşan heyet, gündüz İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ilgili birimlerle görüşme sağladıktan sonra Levent’te bulunan Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na ait konuta saat 14.40’da giriş yapmıştı.

İNCELEME EKİPLERİ AKŞAM SAATLERİNDE GİRİŞ YAPTI 

Başkonsolosluk konutuna ikisi olay yeri inceleme olmak üzere toplam 4 sivil plakalı araçla saat 16.35 sıralarında gelen ekipler, yanlarında getirdikleri ekipmanları araçlardan indirerek Başkonsolosluk konutuna girdi.

Ekiplerin içeri girmesiyle arama ve inceleme çalışmaları başladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Asayiş ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerine bağlı uzman personelin de ekipte yer aldığı öğrenildi.

DİKKAT ÇEKEN DETAYLAR

Başkonsolosluk konutunda üç saati geçen aramalar sırasında emniyet yetkililerinin bir itfaiye aracı ile getirilen su motoru ve jeneratör de kullandıkları görüldü. Ekiplerin bu araçlarla özellikle konutun bahçesinde bulunan su kuyusunda inceleme yapacağı öğrenildi.

Öte yandan konutun üzerinde uçurulan olay yeri inceleme ekiplerine ait bir drone ile de aramalara destek verildi.