SON TV

Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’tan AK Parti’den istifa iddialarına sert yanıt

Gazeteci Sadık Albayrak, oğlu Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından başlatılan karalama kampanyalarına sert bir yanıt verdi. Yazılı açıklama yapan Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ‘Nur-u Aynım’ şeklinde bahsetti.

Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’tan AK Parti’den istifa iddialarına sert yanıt

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını talep eden Berat Albayrak’ın bu kararını fırsat bilen çeşitli çevrelerin ortaya attığı spekülasyonlara Sadık Albayrak’tan tepki geldi.

Gazeteci ve yazar Sadık Albayrak, oğlu Berat Albayrak’ın sağlık sorunları nedeniyle görevine devam edemeyeceğini belirterek istifasını sunmasının ardından Albayrak ailesine yönelik yürütülen karalama kampanyalarına verdiği yanıtla Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındaki duruşunu net şekilde gösterdi.

Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, ‘Nur-u Aynım’ sözleriyle andığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur.

60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir.

Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız.

“ÖLÜMÜNE ÖLÜMÜNE”

Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dim dik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir.

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz.

Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.”