SON TV

Beyrut’ta protesto: Patlamadan siyasileri sorumlu tutuyorlar…

Beyrut Limanında meydana gelen patlamadan siyasileri sorumlu tutan bir grup Lübnanlı, Meclis binasına yürümek isteyince güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı gazlı müdahalesiyle karşılaştı.

Beyrut’ta protesto: Patlamadan siyasileri sorumlu tutuyorlar…

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaşanan patlamanın sorumlusunu siyasiler olarak gören bir grup Lübnanlı, parlamento binasına yürümek istedi.

Başkent Beyrut’un merkezinde bulunan Şehitler Meydanı’nda toplanan bir grup gösterici, Beyrut Limanı’nda yaşanan patlamadan sorumlu tuttukları siyasileri ve yetkilileri protesto etti. Şehitler Meydanı’na kısa bir mesafede bulunan Meclis binasına yürümek isteyen ve çevredeki güvenlik güçlerine taşlı saldırıda bulunan eylemcilere, güvenlik güçleri göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

CUMHURBAŞKANININ DAMADI ARBEDENİN ORTASINDA KALDI

Göstericilere katılmak üzere meydana gelen Cumhurbaşkanı Mişel Avn’ın milletvekili olan damadı Şamil Rukız da eylemcilerin tepkisiyle karşılaştı. İstifasıyla ilgili yarın değerlendirmede bulunacağını söyleyen Rukız, korumalar ile içlerinde siyasi birini görmek istemediğini ifade eden eylemciler arasında kaldı.

Dün yapılan protestolarda parlamento binasına yürümek isteyen ve bazı bakanlık binalarına saldıran göstericilere güvenlik güçleri müdahale etmiş, çıkan çatışmalarda 1 güvenlik gücü hayatını kaybederken 70’i güvenlik gücü olan 238 kişi de yaralanmıştı. Ayrıca 20 kişi de gözaltına alınmıştı.