SON TV

Bilfen’in muhteşem korosu hayran bıraktı!

Türkiye'nin en başarılı eğitimlerinin verildiği Bilfen Okulları'ndan yine muhteşem bir başarı... Yaklaşık 500 ilköğretim öğrencisinden oluşan ‘Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu’ kendisine hayran bıraktı.

Bilfen’in muhteşem korosu hayran bıraktı!

Yaklaşık 500 ilköğretim öğrencisinden oluşan ‘Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu’ önceki akşam Haliç Kongre Merkezi’nde muhteşem bir geceye imza attı. Bilfen’in başarılı öğrencilerinin, Kubat ile seslendirdiği türküler, dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Harika çocuklar

 

Takvim Gazetesi’nin haberine göre; Türkiye’nin ilköğretim düzeyindeki öğrencilerinden kurulu ilk ve tek filarmoni orkestrası olan ‘Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu’, önceki akşam Haliç Kongre Merkezi’ndeki 2 bin 500 davetliye müzik ziyafeti sundu. Orkestra şefliğini Bilfen Müzik Öğretmeni Atilla Azizi’nin yaptığı konser programında, Kubat ve Bilfen öğrencilerinin beraber seslendirdikleri ‘Gesi Bağları’, ‘Fidayda’, ‘Ah Yalan Dünya’ ve ‘Gönül Dağı’ türküleri büyük alkış aldı.
‘HEYECANDAN UYUYAMADIM’
Orkestra öğrencilerinin bağlama, keman,gitar, flüt, klarnet, obua ve çellolarınıkonuşturduğu gece, akıllardan silinmeyecekanlara sahne oldu. Şimdiye kadar sayısızödül aldığını söyleyen Kubat, şöyle dedi:“En güzel ödül, Bilfenli öğrencilerle bugüzel geceyi birlikte gerçekleştirmek.”Türküler yayıldıkça daha mutlu olduğunu vebu organizasyon için iki gündür heyecandanuyuyamadığını söyleyen Kubat, asıl alkışıöğrencilerin ve onları sanata yönlendirenailelerinin hak ettiğini söyledi.KUBAT’TAN ALKIŞLIK SÖZLER
Bugüne kadar birçok sanatçıyla aynı sahneyi paylaşan öğrencilere bu sene eşlik eden isim, Kubat’tı.

Bilfen Okulları resmi Twitter hesabı üzerinden de muhteşem konser ile ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, “Bilfen Filarmoni Orkestrası Kubat’la aynı sahnede!” denildi.
Bilfen Okulları’nın yöneticisi Fatih Öztürk de Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Öztürk paylaşımında, “Sevgili Kubat ve Bilfen Filarmoni Orkestrası – Korosu hepiniz tek kelime ile harikaydınız, bizlere güzel Anadolu’muzun birbirinden değerli türküleriyle dolu harika bir akşam yaşattınz. Tüm ekip arkadaşlarımın ve kıymetli öğrencilerimizin ellerine, gönüllerine sağlık” dedi.
Ünlü sanatçı Kubat ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkülerimiz emin ellerde. Yaşları 10-12 arası birbirinden yetenekli 500 genç kardeşlerimle sahne aldık. Uyum, performans ve düzenlemeler harikaydı,ayakta alkışlandık. Gönülden kutluyorum sizi ve öğretmenlerinizi… Tekrarında görüşmek üzere, minik virtüözlerim benim” diyerek konseri anlattı.