SON TV

Bilgisayar hırsızına suçüstü

Bilgisayar hırsızına suçüstü

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 17.04.2020 tarihi saat 05.00 sıralarında İlimiz Sancaktepe ilçesi Meclis Mahallesi Boğaziçi Caddesinde bulunan bir işyeri yanında şüpheli şahısların olduğu bilgisinin edinilmesi üzerine “Suçüstü İşyerinden Hırsızlık” konusu ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

Ekiplerce bahse konu adrese geçilerek yapılan kontroller esnasında olay yerinde bulunan şüpheli şahıs elindeki dizüstü bilgisayarı atarak kaçmaya başlamış, yaşanan kovalamaca ve yapılan saha çalışması sonucu şüpheli Mehmet P. (26) isimli şahıs Meclis Mahallesindeki bir binanın odunluğunda üstü çamurlu ve ayakkabısız bir şekilde yakalanmış, şahsın bilgisayarı bahse konu işyerinden hırsızlık suretiyle aldığı, görevlilerimizi görünce de atarak kaçtığı anlaşıldı.

Şahsın yapılan sorgulamasında: (1) adet “Kasten Yaralama”, (2) adet “İşyerinden Hırsızlık”, (2) adet “İkametten Hırsızlık”, (2) adet “Hırsızlık” suçlarından toplam 7 adet suç kaydının olduğu tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili yakalanan şahıs hakkında sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol hükümleri uygulanmış, muhafaza altına alınan bilgisayar sahibine teslim edilmiştir.