SON TV

Binali Yıldırım’dan adaylık ve istifa açıklaması

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul adaylığı ve Meclis Başkanlığı'ndan istifa konusu ile ilgili olarak "O konu benim dışımda, konu kapanmıştır diye düşünüyorum" değerlendirmesini yaptı.

Binali Yıldırım’dan adaylık ve istifa açıklaması

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday gösterilmesi beklenen Yıldırım, odağında bulunduğu istifa tartışmalarına da değindi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ve Meclis başkanlığından istifa edeceği iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

Habertürk’ün aktardığı bilgiye göre; Yıldırım konuyla alakalı, “O konu kapanmıştır diye düşünüyorum. Tartışmalar benim dışımda” dedi.

ERDOĞAN, “İSTİFA ETMESİNE GEREK YOK” DEMİŞTİ

Erdoğan, partisinin TBMM’de düzenlenen grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Burada yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesi planlanan TBMM Başkanı Binali Yıldırım için “İstifa etmesine gerek yok. Adayımız 29 Aralık’ta açıklanacak” açıklamasında bulunmuştu.