SON TV

Büyükçekmece ekibi deprem bölgesine gidiyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği 7,7'lik ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından çok sayıda yargı mensubu deprem bölgesinde görev yapmak için gönüllü oldu. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından Hatay’a gitmek için gönüllü olan 1 Başsavcı Vekili ve 12 Cumhuriyet Savcısı Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun görevlendirmesiyle bugün adliye önünden yolcu edildi.

Büyükçekmece ekibi deprem bölgesine gidiyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremlerin ardından Türkiye tek yürek olurken, deprem bölgelerinde adli hizmetlerin aksamaması, yaraların biran önce sarılması için çok sayıda yargı mensubu da gönüllü oldu.

Son olarak Hakimler ve Savcılar Kurulu, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığında çalışmak üzere geçici yetki ile Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından 1 Başsavcı Vekili ve 12 Cumhuriyet Savcısını görevlendirdi. 12 Cumhuriyet Savcısı ve 10 personelden oluşan ekip Cumhuriyet Başsavcı Vekili Necip Sarı başkanlığında Hatay’a yola çıktı. Gönüllülerden oluşan ekip, mesai arkadaşlarına veda ederek adliyeden ayrıldı.