SON TV

Çağla Şikel’e şok! engellilerden Çağla Şikel hakkında suç duyurusu

Engelliler Derneği, Fox TV'de yayınlanan ''Çağla ile Yeni Bir Güne'' adlı televizyon programının sunuculuğunu üstlenen Çağla Şikel'e suç duyurusunda bulunuldu. Ünlü sunucu Çağla Şikel, programda, ''engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı'' gerekçesiyle suçlanıyor.

Çağla Şikel’e şok! engellilerden Çağla Şikel hakkında suç duyurusu

Fox TV’de ekran macerasına devam eden ”Çağla ile Yeni Bir Güne” adlı televizyon programının sunuculuğunu üstlenen Çağla Şıkel’e suç duyurusunda bulunuldu. Ünlü sunucu Çağla Şikel’in programda, ”engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı” gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verildi. Peki Çağla Şikel tam olarak neyle suçlanıyor? Çağla Şikel engelliler için ne dedi?

Fox TV ekranlarında yayın hayatını sürdüren ”Çağla ile Yeni Bir Güne” isimli televizyon programının sunucusu olan Çağla Şikel’e suç duyurusu bulunuldu. Manken ve oyuncu Çağla Şikel’in gerçekleştirdiği program esnasında ”engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı” gerekçesiyle Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına başvurularak hakkında şikayet dilekçesi verildi. Çağla Şıkel hakkında suç duyurusunda bulunan Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi’nin ifadeleri doğrultusunda, sunuculuğunu üstlendiği televizyon programında Çağla Şikel tarafından engelli kişilere dair onur kırıcı ve hakaret içerikli kelimeler kullandığını öne sürdü. Tüm bunların yanı sıra ülkemizde 8,5 milyona yakın engelli vatandaşın yaşadığını vurgulayan Oktay Topçi, engelliler adına şahıs olarak suç duyurusunda bulunduğunu dile getirerek önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Öte yandan Avukat Müşerref Merve Gerçekçioğlu da, bugünden itibaren Çağla Şikel’e ilişkin şikayet dilekçesini Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ederek yetkili mercilere gereğinin yapılmasını arz ettiklerini cümlelerine ekledi.

ÇAĞLA ŞİKEL ENGELLİLERE NE DEDİ?

Çağla Şikel’in programında bir konuyu anlatırken ‘körler, sağırlar birbirini ağırlar’ sözlerini kullanması, engelliler tarafından tepkiyle karşılandı.

”TÜM TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE ENGELLİLERDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUZ”

Engelliler Meclisi ve Doğubayazıt Yaşama Sevinci Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi tarafından; “Kendisi Türkiye’ye mal olmuş birisi. Şimdi biz toplumda engellilerin psikolojisini düzeltmeye çalışırken Çağla hanımın çıkıp da programında engellilere yönelik ‘körler, sağırlar birbirini ağırlar’ sözlerini kullanması gerçekten bizi çok rahatsız etti.

“ENGELLİLERE ÖN PLANA ÇIKARMAK RAHATSIZ EDİCİ”

Engellilerin engelini ön plana çıkarmak, bunları kullanmak gerçekten çok yanlış ve rahatsız edici. Biz de kendi yasal hakkımızı kullanarak avukat hanımın yardımıyla dilekçemizi yazıp savcılığa verdik. Kendisinden de tüm Türkiye’nin önünde engellilerden özür dilemesini bekliyoruz.”

ÇAĞLA ŞİKEL: YANLIŞ ANLAŞILDIM

Çağla Şikel, “engellilere yönelik hakaret içerikli sözler kullandığı” gerekçesiyle hakkında açılan suç duyurusuyla ilgili “yanlış anlaşıldım” dedi.

Uçan Kuş kameralarına konuşan Çağla Şikel, FOX TV’nin yeni sezon lansmanının açılışını yaptı. Ünlü sunucu, engellilerin hakkında suç duyurusunda bulunduğu haberlerine çok üzüldüğünü söyledi.

Yanlış anlaşıldığını söyleyen Şıkel, “Söylediğim şey seyirciyle aramdaki sıcaklığı anlatan bir atasözüydü.

Elimizden gelen ne varsa yaparız. Onlara saygımız sonsuz” ifadelerini kullandı.