SON TV

Can Dündar İstanbul Başsavcısını hedef gösterdi!

Almanya'ya kaçan firari Cumhuriyet eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan'ı Twitter üzerinden paylaştığı tweet ile açık hedef haline getirdi.

Can Dündar İstanbul Başsavcısını hedef gösterdi!

MİT TIR’ları olayında devletin mahrem sırlarını açığa çıkarma, terör örgütü propagandası yapma gibi suçlamalarla hakkında yakalama kararı çıkarılınca Almanya’ya kaçan firari Can Dündar, Gezi Parkı Kalkışması ile ilgili yargılandığı davada beraat etti. Mahkemenin çok tartışılan kararıyla ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçundan beraat eden Cumhuriyet eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Twitter üzerinden skandal bir paylaşımda bulundu.

Gezi finansörlerinden Osman Kavala hakkında ’15 Temmuz darbe girişimine’ ilişkin yürütülen bir başka soruşturma kapsamında ‘anayasal düzeni bozmaya teşebbüs’ suçundan ayrıca gözaltı kararı veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararını paylaşan Can Dündar, adeta İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’ı açık hedef haline getirdi.

Twitter hesabı üzerinden Başsavcı İrfan Fidan ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘Osman Kavala’ kararını paylaşan Can Dündar, “Unutmayacağız!!! Hiç!!!!!” yazdı.

Bir Başsavcı’yı açık olarak hedef gösteren Can Dündar’a çok sayıda tepki mesajı gelirken Sanatçı Umut Mürare de etkili bir yorumda bulundu. Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın soruşturmasını yürüttüğü için makamında teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı paylaşan Mürare “Unutmayacağız!!! Hiç!!!!!” yazarak Can Dündar’a adeta ders verdi.

5/5 (1 Review)