SON TV

Caner Erkin’in velayet davasında karar: Kayyum atanıyor

Caner Erkin’in çocuğunun velayetini almak için boşandığı eşi Asena Atalay’a açtığı davada mahkeme, çocuğa kayyum atanmasını istedi

Caner Erkin’in velayet davasında karar: Kayyum atanıyor

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in çocuğunun velayetini almak için eski eşi Asena Atalay’a açtığı davada karar açıklandı. Caner Erkin ve Asena Atalay duruşmaya katılmadı. Mahkeme çocuğun menfaatinin korunması adına Sulh Hukuk Mahkemesi’nden kayyum atanmasını istedi.

Hürriyet’den Özge Eğrikar’ın haberine göre, İstanbul 11. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davacı Caner Erkin ile davalı Asena Atalay katılmadı. Caner Erkin’i avukatı Nazlı Kara, Asena Atalay’ı ise avukatı Beyza Sındıraç temsil etti.

Mahkeme hakimi taraf avukatlarına “Artık Yargıtay Hukuk Genel Kurulu velayet davalarında kayyum atanması gerektiğini söylüyor. Biz de artık tüm dosyalarda çocuğu temsilen kayyum atanmasını istiyoruz. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulunacağız. Mahkeme kayyum atadıktan sonra biz de kayyuma süre vereceğiz. Kayyum davayla ilgili beyanda bulunacak. Biz de karar vereceğiz” dedi.

KAYYUMA GEREK OLMADIĞI KANAATİNDEYİZ

Hakimin beyanına karşılık söz isteyen davacı Caner Erkin’in avukatı Nazlı Kara, “Biz takdiri mahkemeye bırakıyoruz” dedi. Davalı Asena Atalay’ın avukatı Beyza Sındıraç da, “Bütün araştırmalar yapılmış. Karar aşamasına gelinmiştir. Kayyuma gerek olmadığı kanaatindeyiz” dedi.

Mahkeme, görülmekte velayetinin değiştirilmesi davasında Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kapsamında küçük Çınar Erkin’e bu davada temsil etmek üzere kayyum atanması için Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ihbarda bulunulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.