SON TV

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo,'nun Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesiyle ilgili açıklama geldi. ABD Dışişleri tarafından yapılan açıklamada ''Cemal Kaşıkçı soruşturmasında Türkiye'nin yanındayız.'' denildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, bugün Ankara’yı ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ayrı ayrı görüşen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı. ABD Dışişleri tarafından yapılan açıklamada ”Cemal Kaşıkçı soruşturmasında Türkiye’ye yardım etmeye hazırız.” denildi.

”YARDIMA HAZIRIZ”

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Mike Pompeo, Erdoğan’la görüşmede Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Cemal Kaşıkçı soruşturmasında Türkiye’ye yardıma hazırız” denildi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili olarak Türkiye’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mike Pompeo ile görüştü. Çavuşoğlu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Kısa sürmesine rağmen faydalı ve verimli bir görüşme oldu. Hem Kaşıkçı olayını hem Münbiç ve PKK konularını hem de FETÖ’yü konuştuk” dedi.

ERDOĞAN VE ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Suudi Arabistan ziyaretinin ardından bugün Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 40 dakika, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de 35 dakika görüşmüştü.