SON TV

CHP’li Aydın Belediyesi’nin birim müdüründen Erdoğan’a imdat mektubu

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde FETÖ’cü Erkan Karaarslan’a verilen usulsüz ihalelere imza atmayan birim müdürü Ümmü Gülsüm Altınel, Erdoğan’a mektup yazarak yaşadığı baskıyı tek tek anlattı

CHP’li Aydın Belediyesi’nin birim müdüründen Erdoğan’a imdat mektubu

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde Fetullahçı Terör Örgütü’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’a yaptığı usulsüz ödemelere imza atmayan belediye birim müdürü Cumhurbaşkanı’na ‘imdat’ mektubu yazdı.

Ümmü Gülsüm Altınel, usulsüz imza atması istenen ve buna imza atmadığı için nasıl mobbinge uğradığını, neler yaşadığını anlattığı mektubunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.

“SATIN ALMA MÜDÜRÜ OLARAK GÖREV YAPTIM”

Ümmü Gülsüm Altınel mektubunda şunları söyledi: “Bu mektubu Zatıâlinize yazmak zorunda kaldığım için peşinen üzüntülerimi arz etmek istiyorum. Ben 2 Mart 1998 tarihinde Afyon Sultandağı İlçesi Yeşilçiftlik Belediyesi’nde memuriyet hayatına başladım. Sırasıyla Gelir Memuru, şef, 2010 yılından itibaren Mali Hizmetler Müdürü olarak görevime devam ettim. Ailevi sebeplerim nedeniyle naklen tayin dilekçesi ile başvuru yaptığım Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nde Satın Alma Müdürü olarak görev yaptım.

“HAKSIZ ÖDEMEYE ENGEL OLDUĞUM İÇİN…”

2015 yılında kamuoyunda FETÖ Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan isimli şahsın almış olduğu bir ihalede haksız ödeme yapılmaması için bazı ödeme evraklarını imzalamaktan imtina ettim. Haksız bir ödeme yapılmasına engel olmamdan dolayı 2015 yılından bu yana ağır mobbinge, psikolojik şiddet ve işkenceye varan fiillere maruz kalmaktayım. Adı geçen şahıs 15 Temmuz menfur darbe girişimi sonrasında FETÖ Silahlı Terör Örgütü’ne finans sağlama gerekçesi ile tutuklanmış ve yargılaması devam etmektedir. İmzalamaktan imtina ettiğim ödeme evraklarını, bağlı bulunduğum daire başkanı ve adı geçen firma sahibi sahte olarak düzenleyerek ödeme yapılmasını sağlamışlardır. Mektubumun ekinde yollamış olduğum su duyuru dilekçemde genişçe anlattığım insanlık dışı muameleler nedeniyle artık dayanma gücüm bitmiştir.

Devletin ve milletin parasına sahip çıktığım için Erkan Karaarslan ile işbirliği yapan idareciler eli ile önce takribi 100 kilometre uzaklıkta bir ilçeye sürüldüm yıllar ve yıllarca sabahın 4’ünde kalkarak şehirlerarası otobüs ile iş yerine gitmek zorunda bırakıldım. Beni işten atmak için ve intihara yönlendirmek için onlarca soruşturma açan idareciler Erkan Karaarslan’ın firmasına sahte evrak ile ödeme yapmaktan Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaktadırlar.

“PSİKOLOJİK BASKIYI ARTTIRIYORLAR”

Davalarda tanık olduğum için ve tüm bu davaların açılmasından tarafımı da sorumlu tuttuklarından üzerimdeki psikolojik baskıyı her geçen gün artırmaktadırlar. Bana yapılan bunca insanlık dışı fiiller Kamu Başdenetçiliği Kurumu tarafından hazırlanan 55 sayfalık rapor ile tespit edilmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan yıllık örnek kararlarda yer almıştır. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun 55 sayfalık raporu İçişleri Bakanlığı’na da sunulmuş ancak hiçbir idari işlem tesis edilmemiştir.

Çok değerli Cumhurbaşkanım; İşbu mektubumu kadın hakları konusunda hassasiyetinizi bildiğim için yazıyorum. 5 yıldır şahsıma uygulanan işkence, kötü muamele ve psikolojik tacizlerin son bulması için yardımlarınızı bekliyorum. Selam ve dua ile…”

Kaynak: SABAH