SON TV

Çinli virolog, COVID-19’un insan yapımı olduğunu söyledi

Daha önce de koronavirüs ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan yeni bir açıklamayla dikkatleri üzerine çekti.

Çinli virolog, COVID-19’un insan yapımı olduğunu söyledi

Hong Kong Üniversitesi’nin eski araştırmacısı olan Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, geçtiğimiz aylarda koronavirüsün daha önceden bilindiğini ancak gizlendiğini söylemiş, daha sonra Hong Kong’tan ABD’ye kaçmak zorunda kalmıştı.

Virolog Li-Meng’in, yeni bir iddiası ise yeni tip koronavirüsün (COVID-19) insan yapımı olduğu yönünde.

“KORONAVİRÜS İNSAN YAPIMI”

Yeni tip koronavirüsün insan yapımı olduğunu iddia eden Li-Meng, ekibiyle ilk raporlarını tamamladıklarını ve yakında tüm dünya ile paylaşacaklarını dile getirdi.

Meng, detaylandırdıkları bilimsel kanıtlarla yeni tip koronavirüsün doğadan yada hayvandan gelme bir virüs olmadığını göstereceklerini söyledi.

“KORONAVİRÜSTEN BUZDAĞININ GÖRÜNEN KISMI”

Wuhan Viroloji Enstitüsü’nde çalışan Shi Zengli ise; dünya mevcut salgınla savaşmaya devam etse bile yeni ve potansiyel olarak daha kötü virüslerin saptandığını ileri sürdü.

İnsanların başka bulaşıcı salgınlarla karşı karşıya kalmasının önlenmesi için doğada vahşi hayvanlarca taşınan virüsleri araştırmak ve öğrenmek gerektiğini savunan Zengli, koronavirüs salgınının buzdağının yalnızca görünen kısmı olduğunu belirtti.