SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Salda Gölü kıyısına millet bahçesi yapılacak

Seçim çalışmaları kapsamında Burdur'da miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salda Gölü'nü Çevre Koruma Bölgesi ilan ediyoruz. Kıyısına da millet bahçesi yapıyoruz. Bu belediyelerin değil, hükümet olarak bizim icraatımız" dedi. Kaynak Yeniçağ: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Salda Gölü kıyısına millet bahçesi yapacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Salda Gölü kıyısına millet bahçesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Burdur’da vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Maldivleri” olarak da bilinen Salda Gölü’yle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Burdur’da düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Buradan çok farklı bir müjde veriyorum. Salda Gölü’nü çevre koruma bölgesi ilan ediyoruz, çevresine de 3 bin metrekarelik Millet Bahçesi oluşturuyoruz.” dedi.

‘MÜJDE VERİYORUM’

“Şimdi size çok farklı bir müjde veriyorum” diyen Erdoğan “Salda Gölü’nü çevre koruma bölgesi olarak ilan ediyor, kıyısında da 300 bin metrekarelik Millet Bahçesi oluşturuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Burdur’da konuşan Başkan Erdoğan, turist akınına uğrayan Salda Gölü ile ilgili, “Bugün buradan çok farklı bir müjde vereceğim. Salda Gölü’nü çevre koruma bölgesi ilan edip çevresinde de Millet Bahçesi inşa ediyoruz.” dedi. Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü, beyaz kumsalı ve berrak yapısıyla Maldivler’e benzetiliyor.

ETİKETLER: