SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Down sendromlu küçük çocukla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Down sendromlu küçük çocukla telefonda görüştü
  • Yaşam
  • 16 Ağustos 2020 21:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baba ocağı ziyareti yaptığı Rize’nin Güneysu ilçesinden Ayder Yaylası’na geçti. Ayder Yaylası’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının gerçekleştirdiği Ayder Yenileme ve Koruma Projesi kapsamındaki çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemelerin ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra civarda bulunan bir kafenin davetini kırmayarak kahve içti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharram Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Çiğdem Karaaslan ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti.

DOWN SENDROMLU MİNİKLE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME

Kafede otururken kendisiyle görüşmek isteyen Down sendromlu minik çocuğu kırmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüntülü görüşme gerçekleştirdi. Küçük çocuğa onu çok sevdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı’nın bu anları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan tarafından kaydedildi. Görüntüyü İletişim Başkanı Fahrettin Altun resmi Twitter hesabından paylaşarak “Milletini kayıtsız seveni, Millet de olduğu gibi sever. Down sendromlu bir kardeşimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın samimi görüntülü sohbeti…” notu düştü.