SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan üçlü zirve için Tahran’a gitti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konulu "Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi"ne katılmak üzere özel uçak ile saat 09.10'da İran'a hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan üçlü zirve için Tahran’a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi”ne katılmak için İran’a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Tahran’da Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile bir araya gelecek. Görüşmede İdlib ele alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tahran’da önce İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya gelecek. İkili görüşmenin ardından üçlü zirve başlayacak.

ÇAVUŞOĞLU DÜN MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Liderler zirvenin sonunda ortak basın toplantısı düzenleyecek. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün akşam Tahran’da İranlı mevkidaşı Cevad Zarif ile görüştü. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu görüşmeyi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

CUMHURBAŞKANI’NA AKAR VE ALBAYRAK DA EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da İran’a gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Esenboğa Havalimanı’ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri ve bazı ilgililer uğurladı.

ETİKETLER: