SON TV

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a güvenli bölge çıkışı: Sözünü tutmazsan…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Erzurum adaylarını açıkladığı toplantıda Trump'a seslendi. Erdoğan, "Ülkemizi teröristlerden koruyacak güvenli bölge sözünün birkaç ay içinde yerine gelmesini bekliyoruz. Aksi takdirde biz oluşturacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a güvenli bölge çıkışı: Sözünü tutmazsan…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda partisinin adaylarını açıkladı. Aday tanıtım toplantısında Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgeyle ilgili ABD Başkanı Trump’a göndermede bulunan Erdoğan, “Ülkemizi teröristlerden koruyacak güvenli bölge sözünün birkaç ay içinde yerine gelmesini bekliyoruz. Aksi takdirde biz oluşturacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

ERZURUM’A ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ!

“Şimdi size bir müjde veriyorum. Daha önce farklı bir şekilde düşünülen ama şimdi 1200 yataklı Erzurum Şehir Hastanesi’ni şehir merkezimize kazandırıyoruz.”

“ÇUKURA GÖMÜLECEKLER”

“Bunları Cudi’de gömdük, Kandil’de gömdük, Gabar’da gömdük. Onlar çukur açtı biz onları çukura gömdük. Bundan sonra da gömeceğiz. Asla bizi bölemeyecekler, vatanı parçalayamayacaklar. Bu yola tevessül edenler de mezara gömülecekler.”

“HESAPLARI TÜRKİYE”

“Ülkemizi kuşatma girişimlerinin de gayesi aynıdır. Suriye, Irak sınırımızın gerisinde olanların gerisinde hep Türkiye’ye dair hesaplar var. Aslında hep Türk milleti ile hesaplaşıyorlar.”

ADANA MUTABAKATI

“Bizi birilerinin davet etmesine gerek yok. 1998’de Adana mutabakatı ile bunu imza altına aldık. Bu imza Türkiye’nin herhangi bir olumsuz gelişmede o topraklara girmesinin önünü açıyor. Ve bölücü örgüt mensuplarının da bize teslimini gerektiriyor. Baba Esed döneminde atılmış imzalardır. O yolculuk devam ediyor. Bundan sonra da devam edecektir.”

“SABRIMIZ SONSUZ DEĞİL”

“Fırat’ın doğusundaki tüm teröristleri temizleme kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyorum. Sabrımız sınırsız değildir. Bize verilen sözleri sonsuza kadar bekleyecek değiliz. Ülkemizi teröristlerden koruyacak güvenli bölge sözünün birkaç ay içinde yerine gelmesini bekliyoruz. Aksi takdirde biz oluşturacağız. Müttefiklerimizden tek beklentimiz Türkiye’nin bu çabasına lojistik destek vermesidir.”

İşte Erzurum’un ilçe adayları:

AŞKALE – AHMET YAPTIRMIŞ

AZİZİYE – MUHAMMET CEVDET ORHAN

ÇAT – MELİK YAŞAR

HINIS – ERDOĞAN EREN

HORASAN – ABDULKADİR AYDIN

KARAÇOBAN – SEDAT GÜMÜŞ

KARAYAZI – SEDAT KARADUMAN

KÖPRÜKÖY – OSMAN BELLİ

NARMAN – BURHANETTİN ESER

OLTU – CELAL ÇELEBİ

OLUR – TAHSİN OKTAY

PALANDÖKEN – MUHAMMED SUNAR

PASİNLER – AHMET DÖLEKLİ

PAZARYOLU – İBRAHİM ŞAHİN

ŞENKAYA – YAVUZ BEDİR

TEKMAN – MUSTAFA ERGİN

TORTUM – ÖMER HANCI

YAKUTİYE – MAHMUT UÇAR

İSPİR – AHMET COŞKUN (MHP)

UZUNDERE – HİLMİ AKTOPRAK (MHP)