SON TV

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar Bingöl’de

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5,7 şiddetinde depremin yaşandığı Bingöl'e ulaştı. Oktay ve beraberindeki heyet bölgede incelemede bulunacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar Bingöl’de

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile depremin meydana geldiği Bingöl’e gitti.

Depremde 1 köy korucusunun hayatını kaybettiği Bingöl’den açıklamada bulunan Oktay’a bakanların yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu eşlik ediyor.

Oktay açıklamasında, depremde yaralanan 18 kişinin durumlarının kritik olmadığını belirtti. Köylerde ve mezralarda kontrollerin sürdüğünü kaydeden Oktay, 90 ekibin hasar tespit çalışmalarına başladığını açıkladı.

Oktay, ilk depremin ardından 2’si 4’ün üzerinde 46 artçı sarsıntı yaşandığını aktardı.

ÇALIŞMALAR HIZLA BAŞLADI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), merkez üssü Bingöl’ün Karlıova ilçesi olan depremde 18 kişinin yaralandığı bildirildi. AFAD’dan yapılan açıklamada, bölgeye bir AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi, 20 ambulans, 12 UMKE aracı, bir mobil komuta aracı, bir acil müdahale ünitesi ve bir lojistik aracın sevk edildiği belirtildi.

Öte yandan, psikososyal destek çalışmaları kapsamında Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden 16 personelin olay bölgesine sevk edildiği kaydedildi.