SON TV

Cumhurbaşkanlığı’ndan flaş ABD açıklaması: Türkiye ekonomik bir savaş vermektedir

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan flaş açıklama: Türkiye ekonomik bir savaş vermektedir

Cumhurbaşkanlığı’ndan flaş ABD açıklaması: Türkiye ekonomik bir savaş vermektedir

SON TV HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Twitter’dan ABD’nin ekonomik saldırısına yönelik Başkan Erdoğan’ın sözlerini çarpıtmaya yönelik algı operasyonlarına cevap verdi.

Altun açıklamasında şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın bu akşam Trabzon’da yaptığı “Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım” şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülüyor.

“EKONOMİK SAVAŞIN BİR PARÇASIDIR”

Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SÖZLERİ…”

Cumhurbaşkanımızın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

“TEDİRGİN ETME ÇABASI KABUL EDİLEMEZ”

Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

“EKONOMİK BİR SAVAŞ VERMEKTEDİR”

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!

ETİKETLER: