SON TV

Cumhuriyet kendi çalışanını şikayet etti: Dolandırıldı

Cumhuriyet Gazetesi’nin eski çalışanı Serdar Eroğlu’nun gazetede çalıştığı dönem ve sonrasında haksız kazanç elde ederek şirketin alması gereken 53 bin 642 lira tutarındaki parayı uhdesinde tuttuğu belirlendi.

Cumhuriyet kendi çalışanını şikayet etti: Dolandırıldı

Cumhuriyet Gazetesi’nin çalışanı Serdar Eroğlu dört yıl boyunca gazetenin internet sitesinde çalıştı. Cumhuriyet’in internet sitesinin web portal sorumlu müdürü olarak çalışan Eroğlu, magazin.net sitesinde bir takım gösterim linkleri görülünce detaylı inceleme yapıldı. Şirket bünyesinde yapılan dijital reklam gelirlerinin incelenmesi sonrası Cumhuriyet internet sitesi üzerinden elde edilen dijital reklam gelirlerinden Eroğlu’nun hukuka aykırı şekilde haksız kazanç sağladığı anlaşıldı.

Cumhuriyet’in internet sitesinde yayınlanan, gösterilen ilanlara-videolara ilişkin olarak elde edilen gelir hakkı sahibi ise Yeni Gün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılıktı… Yeni Gün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık A.Ş., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Serdar Eroğlu hakkında şikâyette bulundu. Şüpheli Eroğlu’nun işte çalıştığı dönemden sonra haksız kazanç sağlamaya devam ettiğinin anlaşıldığı ileri sürüldü.

53 BİN 642,25 LİRA ÖDEME YAPMADI

Suç duyurusunda, Vidyomani firması-Murat Atalık tarafından iletilen banka ekstresine göre 25 Ocak 2016-29 Ağustos 2018 tarihleri arasında şüpheli Serdar Eroğlu’na 53 bin 642,25 lira ödeme yapıldığının tespit edildiği ifade edildi.

Ayrıca Vidyomani firması üzerinden bir hesap kullanılarak video yüklemelerinin Cumhuriyet.com.tr haber içeriklerinde kullanıldığı ve bu hesap sahiplerinin Emek Deniz Y. ve Serdar Eroğlu tarafından Yeni Gün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık A.Ş.’nin Video Reklam gelir kaybına uğradığının tespit edildiği belirtildi.

GÜVENİ KÖTÜYE KULLANDI, ŞİRKETİN PARASINI ALDI

Dijital reklam gelirlerinin incelenmesine ilişkin ek teknik raporun yer aldığı dilekçede, 53 bin 750 liranın hukuka aykırı bir şekilde güveni kötüye kullanmak suretiyle alınan bir bedel olduğunun sabit olduğu ve şirketin alması gereken bir alacağın şüpheli tarafından alındığı ifade edildi. Şüpheli Serdar Eroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli yasal kovuşturma yapılarak, şüphelinin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılması talep edildi.

Kaynak: SABAH