SON TV

Darbe davalarının başarılı hakimi Ankara Komisyon Başkanı oldu

FETÖ'nün hain 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemler ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin darbe davalarını yönetem başarılı Ağır Ceza Başkanı Hakim Murat İlhan Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı olarak atandı.

Darbe davalarının başarılı hakimi Ankara Komisyon Başkanı oldu
HSK’nın Yaz kararnamesinin ardından Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Çiftçi Yargıtay Üyeliğine seçilmişti. Çiftçi’nin ardından boşalan başkanlığa kimin geleceği bir süredir merak konusuydu. Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanlığına başarılı Hakim Murat İlhan atandı.

KOMİSYON BAŞKANI MURAT İLHAN
Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan Murat İlhan, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sonrasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemler ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’ndaki eylemlere ilişkin darbe davalarına baktı. Geçtiğimiz gün yayımlanan yetki kararnamesi ile İlhan, Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına getirildi.