SON TV

Demet Akalın pırlantasıyla kapak açtı! Simge Sağın’a meydan okudu

Ünlü şarkıcı Demet Akalın da kapak açma akımına katıldı. Büyük pırlantasıyla kapak açan Demet Akalın, şarkıcı dostu Simge Sağın'a meydan okudu.

Demet Akalın pırlantasıyla kapak açtı! Simge Sağın’a meydan okudu

Ayakla kapak açma akımı Bottle Cap Challenge’a şimdi de ünlü şarkıcı Demet Akalın katıldı. Büyük pırlantası ile kapak açan Demet Akalın takipçilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sosyal medya hesabı üzerinden bu anları paylaşan Demet Akalın çok sayıda beğeni ve yorum aldı. Ayrıca Demet Akalın bu videosu ile birlikte ünlü şarkıcı Simge Sağın’a da meydan okudu.

Bugün ünlü top model Kendall Jenner da Bottle Cap Challenge’a katılan ünlülerden biri oldu. Demet Akalın’ın aksine bikinisi ve jet skisini kullanarak ayağıyla kapak açan ünlü top model herkesi kendisine hayran bıraktı.

Kendall Jenner bikinisiyle jet skiden kapak açtı!

Türkiye’de de yine ünlü şarkıcı Derya Uluğ kapak açan isimlerden biri. Derya Uluğ fiziğini konuşturarak döner tekmeyle kapak açtığı anları sosyal medya hesabı Instagram üzerinden yayınladı. Büyük beğeni alan Derya Uluğ meydan okudu.

Derya Uluğ su şişesini tekmeyle açtı! Dünya bunu konuşuyor

Bilindiği gibi bu akımın adı #bottlecapchallenge… Bu alımı dünyaca ünlü sanatçı Jason Statham başlattı. Statham döner tekmeyle su şişesinin kapağını açtı.

DEMET AKALIN KİMDİR

23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli, Gölcük’de doğan Demet Akalın ilköğretim ve lise öğrenimini Gölcük’te bitirdi. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden mezun oldu.

İlkokul yıllarında gazeteci ya da öğretmen olma hayalleri kurardı. O zamanki Üniversite sınavı şartları günümüze göre daha zor olduğu için hayalleri suya düştü.

Ne yapacağım ne yapacağım diye düşünürken annesinin elinden tutmasıyla soluğu Yaşar Alptekin’in Mankenlik kursunda aldı ve arkası geldi…

1990 senesinde Mayo Güzeli seçildi. Ardından Neşe Erberk ajansda mankenlik yapmaya başladı. Hani o zamanlarda mankenlik ciddi ve iyi bir meslekti. Büyük performansla mesleğini sürdürürken bir gün sesinin güzelliğinin farkına vardı ve mankenlikte zirvedeyken “hadi bir de şarkı söyliyim” dedi ve en iyi gazinolarda dev isimlerin kadrosunda başladı yeni mesleğini icra etmeye..

Başardığını düşündüğü bir zamanda “hadi bir albümün olsun” dedi ve “SEBEBİM” adlı albümünü piyasaya çıkardı, işler yolunda gitti yani başarıya bir başarı daha eklendi ve artık mankenliği bırakıp tamamen şarkı söylemeyi seçti.

Daha sonra da “SENİN ANAN GÜZEL Mİ?” dedi ve ilk single çalışmasını çıkardı. O ekstra senin bu exstra benim derken artık sahnelerin bir parçası oldu.

Sonrası mı? “UNUTTUM” dedi ve 3. albüm çalışmasını müzik severlerin beğenisine sundu. Ehhh iyi de tepkiler aldı ve kendini bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu kız da okuyo ya dedirtti…..

Uzun ve sıkı bir çalışma sonunda, nihayet beklediğimize değen radyolarda ve clublerde en çok istek alan albümü “BANANE” ile Türkiye’de hala konuşulmaya devam ediyor..

Demet Akalın 2006 yılında çıkardığı “Kusursuz 19” albümünü için MÜ-YAP’tan altın ödül aldı. Yine 2006 yılında Kral TV Video Müzik Ödüllerinde “Afedersin” adlı şarkısı ile “En İyi Pop Kadın Sanatçı” ve “Yılın Şarkısı” ödülünün sahibi olmuştur. Bunlardan başka daha bir çok ödül sahibidir.

2013 yılında “Popstar” yarışmasında Orhan Gencebay, Bülent Ersoy ve Serdar Ortaç ile birlikte jüri üyeliği yaptı.

Mankenlik döneminde de, adını ülkeye duyuran Demet Akalın, İbrahim Kutluay ile olan uzun birlikteliği ile de magazin haberlerinde bol bol yer aldı.

ETİKETLER: