SON TV

Demet Akalın’dan Berna Laçin’in pedofili kitap yorumuna müstehcen yanıt

Demet Akalın, Berna Laçin'in Elif Şafak'ın pedofili sözler içeren kitabına gülerek yaptığı yoruma sert tepki verdi.

Demet Akalın’dan Berna Laçin’in pedofili kitap yorumuna müstehcen yanıt

Zümrüt Apartmanı kitabında yer alan pedofili dolu satırlardan sonra ünlü yazar Elif Şafak’ın Mahrem isimli kitabı da aynı konuyla gündeme geldi. Kitaptaki çocuk istismarını alenen betimleyen satırlara tepki yağdı. Oyuncu Berna Laçin ise bu kitabı desteklediğini açıkladı.

Daha önce Mahrem’in favori kitabı olduğunu söyleyen Berna Laçin, eleştirilerin hedefi olunca yaptığı açıklamayla iyice tepki topladı. Laçin’e bir tepki de Demet Akalın ve gazeteci Turgay Demir’den geldi.

”Ha buradan tutturacaksınız öyle mi?”: Berna Laçin, dün Twitter hesabından Ayşe Kulin’in kitabı hakkında şu ifadeleri kullandı; “Pusuda kısılmış bekleyip de dur şimdi bir açığını bulalım da saldıralım kafası işlemez! Tutturamazsınız! Neymiş, daha önce ödüllü bir romanı beğendiğimi söylemişim de orada da çocuğa taciz-tecavüz varmış! Ha buradan tutturacaksınız öyle mi? Yine de #herşeyçokgüzelolacak.

”Ama cehaletin de bir sınırı olsun ya”: Çocuk istismarını bir film ya da kitapta anlatmak pedofili değildir, buna özendirmek, bunu normal olarak yansıtmak pedofilidir. O zaman hiç tecavüzü filan konu alan film olmasın! Ama cehaletin de bir sınırı olsun ya bunları mı konuşacağız oturup Twitter’da…”

”Lütfen bir doktora görünün”: Gazeteci ve yazar Turgay Demir de Berna Laçin’e şu yanıtı verdi : “Yani bir anne, bebeğini bacaklarında sallarken, Ayşe Kulin’in yazdığı gibi tahrik olabilir! Öyle mi? Bu mudur!? Lütfen bir doktora görünün.”

“Yediniz kafayı?”: Tepkilerin odağı olan Berna Laçin ise “Yediniz kafayı? Bahsettiğiniz kitabı okumadım ben yorum yapamam. Gerçi siz de okumamışsınız sanırım ama?” yanıtını verdi.

”Birileri ruhunu şeytana satmış”: Turgay Demir kitaptaki müstehcen sayfaların fotoğrafını paylaşıp ardından “Birileri kafayı mı yemiş yoksa birileri ruhunu şeytana mı satmış hep birlikte karar verelim.”

”Evladı olan insan nasıl bize cehaletten bahsediyor”: İkilinin arasında yaşanan tartışmaya bir çocuk annesi olan şarkıcı Demet Akalın da dahil oldu.

Akalın, “Spermleri ağzından boşalttığı yerleri anlat belki güler ona da! Evladı olan insan nasıl bize cehaletten bahsediyor gerçekten şaşırtıcı.” yorumunu yaptı.

İşte sosyal medyada gündem olan yazışmalar…

ETİKETLER: