SON TV

Denizli’de Suriyelilerin kız çocuğuna cinsel istismar iddiası ortalığı karıştırdı! Denizli’deki olayın detayları…

Denizli'nin Kale ilçesinde, 14 yaşındaki kız çocuğuna taciz iddiası ilçeyi karıştırdı. Olayda 7 kişi tutuklandı. Tutuklananlardan 1'i Türk, 6'sı Suriyeli toplam 7 şüpheli adliyenin arka kapısından çıkartılıp ceza evine götürüldü. Denizli'de Suriyelilere tepki büyüyor.İşte Denizli'deki olayda son durum haberimizde...

Denizli’de Suriyelilerin kız çocuğuna cinsel istismar iddiası ortalığı karıştırdı! Denizli’deki olayın detayları…

Denizli’nin Kale ilçesinde 14 yaşındaki bir kız çocuğuna taciz iddiaları ortalığı karıştırdı. Kale Kaymakamlığı binası önünde toplanan vatandaşlar olayla ilgili biri Türk, 6’sı Suriye uyruklu 7 şüphelinin kendilerine verilmesini istedi. İstismar olayındaki şahısların biri Türk 6’sı Suriyeli olması, vatandaşların Suriyelilere karşı tepkili olmasına neden oldu.

Yaklaşık 500 kişinin kaymakamlık önünde yaptığı protesto sonrası ilçede bulunan Suriyeli 30 aile başka ilçelere götürüldü.

Dün akşam saatlerinde toplanmaya başlayan vatandaşların taşkınlık yapmaması için içinde adliyenin de bulunduğu Kaymakamlık binası önünde polis ve jandarma tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Olayların büyümemesi için Denizli merkezden Çevik Kuvvet, Özel Harekat polisleri ile yine Denizli merkez ve ilçelerden Kale ilçesine jandarma takviyesi yapıldı.

Çevik Kuvvet ve Özel Harekat zırhlı araçlar ile adliye çevresinde toplanan ve sayıları yüzleri bulan vatandaşın binaya yaklaşmasına izin vermedi.

Taciz şüphelilerini isteyen öfkeli kalabalık o anda oradan geçen ve içinde Suriyeli 2 vatandaşın olduğu bir otomobile saldırdı. Vatandaşların taş ve sopalarla saldırdıkları araçta büyük ölçüde maddi hasar oluştu. Suriyeli şahısları öfkeli kalabalığın elinden Özel Harekat polisi kurtardı. Suriyeli 30 aile zırhlı araca bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı. Ayrıca ilçedeki tüm Suriyeli vatandaşlar polis tarafından güvenlik önlemleri altında tahliye edildi.

Kale Belediyesi tarafından kalabalığın öfkesini dindirmek için ilçedeki Suriyelilerin tahliye edildiğine dair anonslar yapıldı. Kele Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç ve Kale Kaymakamı Murat Güneş, kalabalığa sağduyu çağrısında bulunarak sakin olmalarını istedi.

OLAYLA İLGİLİ 7 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Taciz olayına karıştığı öne sürülen biri Türk 6’sı Suriyeli toplam 7 kişi çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildiler. Tutuklu şahıslar zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemleri altında adliyenin arka kapısından çıkarılarak vatandaşlara gösterilmeden ceza evine gönderildi.

Olayın ardından ilçedekilerin tepkileri sürüyor.

ETİKETLER: