SON TV

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

Merkez üssü Kahramanmaraş olan Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremde bazı adliyeler hasar görürken, bazı yargı mensupları ve adliye personelinin de enkaz altında kaldığı öğrenildi. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta enkaz altında kaldığı belirlenen yargı mensupları ile adliye personelinin kurtarılma çalışmaları devam ediyor.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

İşte depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta zarar gören adliye binaları ile enkaz altında olduğu değerlendirilen yargı mensubu ve personellerin son durumu:

Yaşanan deprem felaketinde Afşin, Andırın, Elbistan, Pazarcık Cumhuriyet Başsavcılıklarında görevli hakim-savcı ve adliye personellerinin sağlık durumlarında herhangi bir olumsuzluk olmadığı öğrenildi.

Göksun Cumhuriyet Başsavcılığında görevli bir personelden haber alınamadığı bilgisi edinildi.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığında görevli bazı personellere ulaşılamadığı, durum tespiti çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kahramanmaraş İdare Mahkemesinde görevli bir personele ulaşılamadığı bilgisi edinildi.

Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığında görevli 1 Cumhuriyet Savacı ve 3 İnfaz Koruma Memurunun göçük altında olduğu, durum tespiti çalışmaları ile arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.