SON TV

Diriliş Ertuğrul yeni sezon bu akşam yayınlanacak mı? İşte 17 Ekim TRT 1 yayın akışı

TRT 1’in sevilen dizisinin yeni sezonu izleyicisi tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümü bu akşam yayınlanacak mı? TRT 1'in yayın akışına göre Diriliş Ertuğrul bu akşam saat 20.00'de TRT1 ekranlarında olacak. Fakat yayınlanacak olan bölümün yeni sezonun ilk bölümü olup olmadığı bilinmiyor.

Diriliş Ertuğrul yeni sezon bu akşam yayınlanacak mı? İşte 17 Ekim TRT 1 yayın akışı

Diriliş Ertuğrul ne zaman sorusu izleyici tarafından araştırılıyor. Diriliş Ertuğrul yeni sezon fragmanı dizinin izleyenleri tarafından merak ediliyor. 17 Ekim TRT 1 yayın akışında bu akşam Diriliş Ertuğrul var mı?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu hakkında bilgi veren Mehmet Bozdağ, çekimlerin Eylül ayının ortasında başlayacağı müjdesini vermişti. Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay, yapımcılığını ise Mehmet Bozdağ üstleniyor. Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin yeni sezon çekimleri Riva’da kurulan dev platoda son sürat devam ediyor.

İlgili yayın akışında 17 Ekim günü adres gösterilirken, Diriliş Ertuğrul’un çarşamba günü yeni bölümüyle mi yoksa tanıtım bölümüyle mi izleyici karşısına çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Yeni sezona aynı konseptle devam edeceği açıklanan Diriliş Ertuğrul hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Diriliş Ertuğrul 5. sezonunda İlker Aksum, Eser Karabil ve Enis Yıldız diziye katıldı.Yunan komutanı rolüne canlandıracağı bildirilen İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı “Mehmetçik Kûtül Amare” dizisinin kadrosunda yer almıştı. Burak Özçivit’le görüşmeleri sürdüren yapım, ilk olarak Engin Altan Düzyatan’la devam edecek. Ancak arada Ertuğrul’un ölmesi işlenirse Burak Özçivit kadroya dahil olacak. TRT 1 Koordinatörü Kurtuluş Zeydan’ın Burak Özçivit’in diziye katılacağı iddialarına açık kapı bırakmasının ardından yeni gelişme, Milliyet Gazetesi Yazarı Ali Eyüboğlu’ndan geldi. Köşe yazısında Burak Özçivit’in diziye katılacağını ifade eden Eyüboğlu, konuyla ilgili bazı detaylara da yer verdi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diriliş Ertuğrul’un 5. sezonu hakkında bilgi veren Mehmet Bozdağ, çekimlerin Eylül ayının ortasında başlayacağı müjdesini verdi. Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay, yapımcılığını ise Mehmet Bozdağ üstleniyor.

Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin yeni sezon çekimleri Riva’da kurulan dev platoda son sürat devam ediyor.

İlgili yayın akışında 17 Ekim günü adres gösterilirken, Diriliş Ertuğrul’un çarşamba günü yeni bölümüyle mi yoksa tanıtım bölümüyle mi izleyici karşısına çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Bu hafta özel bölüm yayınlanması halinde kesin olarak 24 Ekim Çarşamba günü yeni bölümüyle sevenlerinin karşısında olacak…

17 EKİM TRT 1 YAYIN AKIŞI

YENİ SEZONDA ÜÇ YENİ OYUNCU!

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon çekimleri devam ediyor. Ne zaman yayınlanacağı merakla beklenen dizinin kadrosuna 3 isim birden katıldı. Diriliş Ertuğrul’da kadroya giren isimler belli oldu. Diriliş Ertuğrul 5. sezonunda İlker Aksum, Eser Karabil ve Enis Yıldız diziye katıldı.

Yunan komutanı rolüne canlandıracağı bildirilen İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı “Mehmetçik Kûtül Amare” dizisinin kadrosunda yer almıştı. Burak Özçivit’le görüşmeleri sürdüren yapım, ilk olarak Engin Altan Düzyatan’la devam edecek. Ancak arada Ertuğrul’un ölmesi işlenirse Burak Özçivit kadroya dahil olacak.

BURAK ÖZÇİVİT DİZİYE NE ZAMAN KATILACAK?

Milliyet Gazetesi Yazarı Ali Eyüboğlu, oyuncuyla yapım şirket arasındaki tüm pürüzlerin giderildiği ve ‘Osman Gazi’ konsepti için el sıkışıldığını yazdı. İşte, o ifadeler;

“Yeri gelmişken Burak Özçivit fanlarının ısrarla yanıt aradığı iki konuya da açıklık getireyim.

Tekden Film’le ‘Diriliş Osman Gazi’yi oynaması için el sıkışan oyuncuyla, yapım şirketi arasındaki pürüzler önceki gün giderildi. Burak Özçivit, ‘Diriliş’e, Ertuğrul dönemi bittikten sonra ‘Diriliş Osman Gazi’ olarak başlayacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 5. SEZONDA NELER OLACAK?

10 yıllık zaman atlamasının yaşanacağı dizide Ertuğrul’un oğlu Osman ve diğer önemli roller için geniş bir cast çalışması yapılıyor. Diriliş Eruğrul’un 5. sezon bölümünde Ertuğrul Bey’in ölmesi ile başa geçen ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucu padişahı olan Osman Gazi rolüne, ünlü oyuncu Burak Özçivit’in hayat vereceği öğrenildi. Daha önce Muhteşem Yüzyıl’da Malkoçoğlu Bali Bey rolünü de canlandıran Özçivit, bu defa Diriliş Ertuğrul’da Osman Bey rolünde olacak. Ünlü oyuncu vakit kaybetmeden senaryo okumalarına başlarken, teknik hazırlıklar da hız kazandı. “Osman Gazi” dizisi için İstanbul-Anadolu yakasında, deniz kenarında çok büyük bir alana plato inşa edildi. Dizi kostümleri için de kalabalık bir ekip büyük bir titizlikle çalışıyor.

Ertuğrul Bey, Ögeday Han’a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğrul’dan Selçuklu’nun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Hayme’nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti. Moğol karargâhında ise Ögeday Han’ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı. Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı.

Turgut ve Bamsı, Almıla’nın aslında Noyan’ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul’a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası’na doğru yola koyulmuşlardı. Ertuğrul ve alplar, Noyan’dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası’na gelebilecekler mi? Osman’ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman’a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögeday’ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN SEZON FİNALİNDE NELER OLDU?

Ertuğrul Bey, Ögeday Han’a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğrul’dan Selçuklu’nun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Hayme’nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti. Moğol karargâhında ise Ögeday Han’ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı.

Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı. Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı. Turgut ve Bamsı, Almıla’nın aslında Noyan’ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul’a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası’na doğru yola koyulmuşlardı.

Ertuğrul ve alplar, Noyan’dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası’na gelebilecekler mi? Osman’ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman’a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögeday’ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak? Soruların cevabı yeni sezonda…

Söylentilere göre yeni sezonda Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman bey ön planda olacak ve onun yaşadıkları izleyicilere sunulacak.