SON TV

Diyarbakır’da 16. aile evladına kavuştu

Diyarbakır’da 16. aile evladına kavuştu

Terör örgütü PKK tarafından 5yıl önce henüz 13 yaşındayken dağa kaçırılan Erdal Çetin de güvenlik güçlerine teslim olarak ailesini sevindirdi.

Çocukları için 3 Eylül 2019’da evlat nöbetine katılan Gülşen Çetin ve Bayram Çetin’in müjdeli haberini dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu resmi Twitter hesabından duyurmuştu.

Evlat nöbetinin 371’inci gününde de vuslata eren Çetin ailesi, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığında evlatlarıyla buluştu.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat da bu anları resmi Twitter hesabından paylaşarak “Terörü, annelerin azmi ve kraralılığı bitirecek” dedi.

SORGUYA ALINDI

Erdal Çetin; Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa İl Jandarma komutanlıkları ve İstihbarat Komutanlığının müşterek yürüttüğü ikna çalışmaları sonucunda Suriye’nin Kamışlı kırsalında silahsız ve teçhizatsız halde teslim olarak Mardin’in Nusaybin ilçesine getirildi.

Erdal Çetin, Nusaybin’deki işlemlerinin ardından Diyarbakır’a sevk edildi. Çetin, İl Jandarma Komutanlığında annesi Gülşen ve babası Bayram Çetin ile buluşturulmasının ardından sorguya alındı.

1 YILDA 16 AİLE VUSLATA ERDİ

Evlat nöbetinde 371 gün içinde 16 ailenin evladı terör örgütünün elinden kurtarıldı.

Hatice Akar’ın başlattığı nöbette ilk olarak Mehmet Akar oğlu Mehmet’e kavuştu. Daha sonra Hatice Ceylan’ın oğlu Cafer’e, Hüsniye-Hüseyin Kaya çifti kızları Mekiye’ye, Halime Kadran torunu Halil İbrahim Kadran’a, Necla-Metin Açan çifti oğulları Harun Açan’a, Nizamettin-Aslıhan Eşrefoğlu çifti oğulları Hüseyin’e, Gevriye Ayhan kızları Pelda’ya, Melik Aslan oğlu Volkan’a, Muhteber Birlik oğlu Veysi’ye, Cahide Alkan oğlu Mehmet Emin’e, Şahize Altınkaynak kızı Halise Alptekin’e, Naime Dalmış kızı Tekoşin Açar’a, Sait Açar oğlu Haşim’e, Cemal Ertaş oğlu Ramazan Ertaş’a ve Sever Fidan oğlu Tayfur Fidan’a kavuşmuştu.