SON TV

Dolar bu sabah ne kadar? (30 Kasım 2018 dolar-euro fiyatları)

Dolar fiyatı dün son 4 ayın en düşük seviyesini gördü. Aşağı yönde hareket eden dolar bandında düşüş sürecek mi? Bu sabah dolar ve euro fiyatı ne kadar oldu? İşte günün döviz fiyatları

Dolar bu sabah ne kadar? (30 Kasım 2018 dolar-euro fiyatları)

Son 4 ayın en düşük seviyesini görerek 5,16 seviyesini gören dolarda düşüş sürecek mi? Dolar – euro kaç TL? Dolar fiyatı en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar kuru ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın para politikasını gevşetme yanlısı açıklamaları ardından küresel değer kaybı yaşadı yaşarken, parite 5.13 seviyelerini görmüştü.

Dolar fiyatı FED tutanaklarının ardından geç piyasada 5.15’in üzerine çıktı.

BU SABAH DOLAR NE KADAR?

Piyasaların G-20 görüşmelerini takip ettiği 30 Kasım gününde dolar 5.15 TL’nin hafif üzerine güne başladı.

FED tutanaklarının açıklanmasının ardından dolar kurunda hafif yükseliş görülse de 5.15 bandındaki seyir devam ediyor. Ayın son gününde, 30 Kasım sabahı döviz kurlarında dolar 5.16, euro ise 5.88 TL’de.

TL, DOLAR KARŞISINDA EN DİRENÇLİ PARA BİRİMİ

Dolar fiyatı FED Başkanı Powell’ın açıklamalarıyla hız kazanan gerileme sonrası bu sabah 5.16 TL seviyesinde devam ederken, Türk Lirası, dolar karşısında en iyi performansı gösteren para birimi konumunda.

Dolar, ABD ile Çin liderlerinin ticaret savaşına son verebilecek toplantısı öncesinde Cuma günkü işlemlerde temkinli seyretti. Ticaret savaşında ateşkes sağlanması durumunda gelişen piyasa paraları, gelişmiş piyasa paralarının pahasına destek bulabilir.

Dolar, Fed’in parasal sıkılaştırma temposunu yavaşlatacaĞına ilişkin güçlenen beklentilerle bu hafta baskılandı. Fed Başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günkü yorumları bu beklentileri güçlendirdi.

Birçok yatırımcı Powell’ın açıklamalarını Fed’in üç yıllık sıkılaştırma döngüsünün sona yaklaşmakta olduğunun sinyali olarak nitelendirdiler.

ETİKETLER: